Veiklos planavimas bei vykdymas viešojo maitinimo įmonėje


Picu gaminimo reikalavimai mokslo baze. Viešojo maitinimo įmonių patalpų planavimas.

Įvadas. Viešojo maitinimo įmonės valdymas. Įmonės organizacinė struktūra. Restorano patalpų planas. Maisto saugos rizikos veiksniai. Technologijos kortelė. Patiekalo gamybos ir apipavidalinimo aprašymas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Maisto produktų kokybė ir ypač jų sauga, yra pagrindinis šiuolaikinės maisto pramonės ir maisto prekybos įmonių uždavinys. Todėl maisto kokybės ir saugos politikos kertinis akmuo yra užtikrinti, kad tiekiamas į rinką maistas atitiktų keliamus reikalavimus maisto saugos ir kokybės srityje, kad būtų atsižvelgta į maisto produktų įvairovę ir užtikrinta veiksminga vidaus rinka, o maisto pramonės įmonės laikytųsi naujų, su Europos Sąjunga suderintų reikalavimų.

Darbo tikslas – veiklos planavimas bei vykdymas viešojo maitinimo įmonėje (vertinant technologinį procesą).

Paanalizuosiu smulkaus verslo viešojo maitinimo įmonę. Tai nedidelis šeimos verslo restoranas. Gamybos asortimentas nėra labai platus, bet apima įvairias patiekalų grupes. Yra gaminamos sriubos, makaronų patiekalai, picos, mėsos patiekalai, desertai. Taip pat ruošiamį įvairūs gėrimai, kavos.

planavimas – valgiaraščio sudarymas, receptūrų rengimas, personalo numatymas, žaliavų apskaičiavimas ir jų tiekimas; prekių priėmimas, technologinių procesų projektavimas;

organizavimas – funkcijų paskirstymas bei darbų pasidalijimas, darbo vietų organizavimas, tinkamų darbo sąlygų sudarymas;

kontrolė – kokybės kontrolė, žaliavų apskaita, darbų koordinavimo kontrolė; atsargų valdymas, personalo kontrolė (Melville, R. 2011).

Virėjo pareigos: pusgaminių ruošimas; patiekalų ruošimas pagal technologines korteles; kiti paruošiamieji virtuvės darbai.

Padavėjo pareigos: kavinės lankytojų aptarnavimas, remiantis aukščiausiais standartais; šiltas bendravimas su kavinės svečiais; idealus pasirūpinimas kavinės klientų užsakymais; mokėjimas save reprezentatyviai pateikti.

Šalia langų nerekomenduojama statyti šildymo ar šaldymo įrengimų (R. Melville, 2011).

Virtuvė yra uždara vieta, kurioje neapdoroti produktai ir žaliavos vienu metu apdorojami, maišomi įvairiomis proporcijomis ir įvairiais būdais užbaigiami, kad būtų tinkami vartojimui. Virtuvių dydis varijuoja priklausomai nuo darbų, kuriuos reikia atlikti numatytam įmonės patiekalų asortimentui pagaminti. Paprastai virtuvės dydis lygus pusei lankytojų salės dydžio, tačiau priklauso ir nuo meniu bei įrangos.

Trumpai pristatysiu VMVT specialistės R. Sadūnaitės išdėstytus reikalavimus, kuriuos turi atitikti įmonė, norinti išvengti kryžminės taršos.

Teisingai sandėliuoti, laikyti maisto produktus. Šaldiklyje ir šaldytuve maisto produktus laikyti pagal prekių kaimynystės principus, jei neįmanoma jų laikyti atskiruose šaldymo įrenginiuose.

darbuotojų judėjimas. Ateina pro tarnybinį įėjimą, persirengia rūbinėje, eina į savo darbo vietą;

prekių – žaliavų judėjimas. Atnešamos pro tarnybinį įėjimą į sandėlį, daržovių pjaustymo patalpą. Tik paskui patenka į virtuvę;

paruošų patiekalų išnešimas iš virtuvė į svečių salę. Švarių indų parnešimas į indų lentynas;

Po pirminio apdorojimo svogūnai ir česnakai susmulkinami, pakepinami alyvuogių aliejuje – 5-6 min. 130-150 °C temperatūroje. Sudedami konservuoti pomidorai ir troškinama 20-25 min. 90-95°C temperatūroje. Ištroškintas padažas pertrinamas smulkintuvu.

Po pirminio apdorojimo baklažanai supjaustomi 0,5 cm storio riekėmis. Pavoliojami miltuose, kiaušinyje, kepami įkaitintoje keptuvėje, saulėgrąžų aliejuje 8-10 min. 130-150 °C temperatūroje.

  • Microsoft Word 345 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2574 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Veiklos planavimas bei vykdymas viešojo maitinimo įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Veiklos planavimas bei vykdymas viešojo maitinimo įmonėje. (2016 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiklos-planavimas-bei-vykdymas-viesojo-maitinimo-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 06:11
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo