Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai


Daiktai civilinių teisių objektų sistemoje. Testai, intelektualines teises. Intelektinės veiklos rezultatai kaio civilinės teisės objektai. Intelektinės veiklos rezultatas kaio civilinės teisės. Intelektines veiklos rezultatai referatas.

Įvadas. Krovinių ir keleivių bei jų bagažo vežimas kaip veiklos rezultatas. Krovinių ir keleivių bei jų bagažo vežimas. Antžeminio krovinių transportavimo kontraktas. Keleivių ir jo bagažo vežimo sutartis. Keleivių vežimas oro transportu. Krovinių vežimas oro transportu. Keleivių ir bagažo vežimas jūra. Krovinių vežimas jūra. Intelektinės veiklos rezultatai. Ranga. Autorinės teisės. Kompiuterinės programos, kaip intelektinės veiklos rezultatai. Išvados. Literatūra.

Civilinė teisė – tai teisės šaka, kuri savo normomis reguliuoja visuomeninius turtinius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius asmeninius neturtinius santykius tarp lygių, vienas kitam nepavaldžių subjektų. Civilinė teisė priskiriama privatinei teisei, reguliuojančiai atskirų asmenų santykius. Ši teisės šaka padeda teisiškai prižiūrėti vienas kitam nepavaldžių subjektų savitarpio turtinius santykius. O šių santykių objektas turi nustatytą ar numanomą turtinę vertę. Taip pat civilinė teisė reguliuoja tiek su turtiniais santykiais susijusius, tiek nesusijusius neturtinius bei organizacinius santykius, kuriais siekiama sukurti privatine nuosavybe grįstą visuomeninę ekonominę bazę, padedančią patenkinti teisinių santykių subjektų materialius ir moralinius poreikius.

Civiliniai santykiai atsiranda dėl šių teisinių santykių objekto. Civilinių teisių objektais vadinama tai, į ką yra nukreiptos santykių turinį sudarančios subjektinės teisės ir pareigos. Tokiais objektais gali būti daiktai, pinigai bei vertybiniai popieriai, kitas turimas turtas ar turtinės teisės, veiksmai ir veiksmų rezultatai, veiklos ir intelektinės veiklos rezultatai. Taip pat nurodoma, kad civilinių teisių objektais gali būti ir kitos turtinės bei neturtinės vertybės, tokios kaip vardas, sveikata, gyvybė, fizinio asmens privatus gyvenimas, informacija, autoriaus vardas, juridinio asmens pavadinimas, prekės ar paslaugos ženklas ir kitos vertybės, saugomos civilinės teisės ir įstatymų siejamos su teisinių padarinių atsiradimais. Daiktai ar turtas, kurių apyvarta ribojama, gali būti civilinių teisių objektai tik tuomet, kai tai numato įstatymai. Tokie daiktai turi būti įsakmiai nurodyti įstatymuose ar kituose norminiuose aktuose. Priešingu atveju, tokių daiktų ar turto civilinė apyvarta laikoma neapribota. Taigi, civilinių santykių objektu vadinama tai, kas padeda subjektui patenkinti savo poreikius ar įgeidžius, ir yra interesų tenkinimo priemonė.

Šiame darbe daugiausia dėmesio skiriama veiklos rezultatams kaip civilinių teisių objektams.

Veikla ir veiklos rezultatais vadinama tai, ką gali įgyvendinti ar pasiekti asmuo, turintis reikiamų žinių, išsilavinimą ar kvalifikaciją. Tai gali būti atlygintinų ar neatlygintinų paslaugų teikimas (daikto taisymas, remontas ir kt.), darbų atlikimas (darbo pagaminimas, krovinių pervežimas, keleivių vežimas ir kt.). Taigi tuo šis civilinės teisės objektas skiriasi nuo intelektinės veiklos rezultatų.

Veiklos rezultatams kaip civilinių teisių objektams priskiriamas ir keleivių bei bagažo vežimas, darbų (rangos) atlikimas, kurie ir aptariami šiame darbe (CK 1.113).

Krovinių ir keleivių bei bagažo vežimas yra viena iš pagrindinių transporto veiklos sričių, šiuo metu įgaunanti vis didesnę ir svarbesnę reikšmę. Šis vežimas atliekamas pagal krovinių ar keleivių bei bagažo vežimo sutartį, kuri savo ruožtu priklauso civilinių sutarčių rūšiai. Krovinių ir keleivių vežimo sutarties sudarymas priklauso ne tik nuo šalių sutarties valios, bet ir nuo atitinkamų valstybės bei savivaldybės institucijų veiksmų. Tinkamas krovinių ir keleivių vežimo sutarties funkcionavimas priklauso nuo atitinkamų sąlygų, kurias reguliuoja civilinės, komercinės bei viešojo administravimo teisinės normos.

Keleivių ir krovinių vežimų srityje itin svarbus yra taisyklių vienoumas tarptautiniu mastu. Taigi, tarptautinės konvencijos egzistuoja visoms transporto rūšims. Vienos svarbiausių yra:

Tarptautinių vežimų geležinkeliais sutartis (COTIF), prie kurios Lietuva prisijungė 1995 m.;

Pagal krovinio vežimo sutartį vežėjas įsipareigoja siuntėjo perduotą krovinį nugabenti į paskirtą punktą ir išduoti asmeniui, turinčiam teisę gauti ir priimti prekę. Siuntėjas (gavėjas) įsipareigoja už krovinio gabenimą sumokėti nustatytą ar susitartą mokestį. Jeigu kroviniai pagal susitarimą vežami nuolat ir yra nustatoma transporto priemonių ir krovinių pateikimo terminai bei tvarka, tai vežėjas ir krovinių gavėjas sudaro ilgalaikę vežimo organizavimo sutartį. Joje nustatoma transporto priemonių ir krovinių mastas, terminai, atsiskaitymo, krovinių pakrovimo ir iškrovimo tvarka bei kitos sąlygos (CK 6.822). Vežimo sutarties sudarymas patvirtinamas važtaraščiu ar kitu dokumentu.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • 25 puslapiai (5177 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Veiklos rezultatai kaip civilinių teisių objektai. (2010 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiklos-rezultatai-kaip-civiliniu-teisiu-objektai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:46
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo