Veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė


Finansų kursinis darbas.

Veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė.


UAB „Nautega” yra juridinis asmuo ir turi komercinį – ūkinį, finansinį, organizacinį ir teisinį savarankiškumą, veikia pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus bei savo įstatus.

Pagrindinis įmonės tikslas - gauti pelną, vykdant įstatuose numatytą veiklą.

UAB „Nautega” veikla – trifazių – asinchroninių elektros variklių, šlifavimo mašinėlių ir žoliapjovių gamyba ir prekyba jomis.

Šiuo metu įmonė „Nautega“ aktyviai dirba ieškodama naujų klientų Vakaruose. Pasirašytos sutartys su Vokietijos firmomis “HANING ELEKTRO-VERKE”, “KEB ANTRIEBSTECHNIK” komplektuojančių detalių elektros variklių gamybai. Šiuo metu yra pagaminta įranga šio užsakymo vykdymui. Taip pat pasirašytas kontraktas su Prancūzijos firma “STANKO FRANCE SA” 1100 vienetų elektros variklių tiekimui kiekvieną mėnesį. Neatmetama galimybė prekiauti su partneriais NVS šalyse. Šiuo metu vedamos derybos su Baltarusijos Mogiliovo įmone “ELEKTRODVIGATEL” ir Rusijos Vladimiro elektros variklių gamykla dėl bendro variklio kūrimo, įvertinant visų įmonių technologinius pranašumus. Šio variklio savikaina būtų žymiai mažesnė Vakarų gamintojams.

Įmonė „Nautega“ yra gyvybinga įmonė, galinti gaminti paklausią produkciją, ne tik išlaikydama dabartinį darbo vietų skaičių, bet ir jį padidindama.

Siaura specializacija turi savo pliusus ir minusus. Ji leido sukaupti didelę patirtį, ir pasiekti gana aukštą darbo našumą ir gerą kokybę. Tačiau elektros varikliai, būdami ne galutinio vartojimo produktu, o tik komplektuojama dalimi, daro įmonę labai priklausomą nuo galutinio produkto gamintojų sėkmių ir nesėkmių, pvz. Rusijos krizė ypač akivaizdžiai atsiliepė produkcijos perkamumui.

Nagrinėjama įmonė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais uždarųjų akcinių bendrovių įstatymu ir kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir norminiais aktais, reglamentuojančiais uždarųjų akcinių bendrovių veiklą. Taip pat vadovaujasi įstatais, priimtais visuotiniame akcininkų susirinkime.

Įmonės „Nautega“ strateginis tikslas – sukurti tokią prekę ar paslaugą, kuri geriausiai tenkintų vartotojų poreikius ir garantuotų įmonės galimybes gauti kuo didesnį pelną.

asinchroninių elektros variklių, šlifavimo mašinėlių ir žoliapjovių gamyba;

mažmeninė, didmeninė prekyba savo produkcija vidaus ir užsienio rinkose;

Įmonė “Nautega” pasirenka tokį didmenininką, kuris elektros variklius naudoja vartotojiškoms prekėms gaminti, ir perka didelį jų kiekį ir atsiskaito iš karto, turi galimybes prekes sandėliuoti. Tokiu būdu šis didmenininkas gauna didžiausias nuolaidas, tai yra perka elektros variklius mažiausiomis kainomis, kurias gali pasiūlyti įmonė „Nautega”.

Mažmenininkai – tai stambūs prekybos centrai, ūkinių ir buitinių prekių parduotuvės. Jiems įmonė „Nautega” gali atidėti atsiskaitymą.

Kelių tikslinių segmentų pasirinkimas leidžia sumažinti įmonei verslo riziką, nes padėtis nebepriklauso nuo vieno atskiro segmento vystymosi, o nuo visų segmentų vystymosi.

Įmonė „Nautega” suinteresuota didinti prekių pardavimo mastą. Todėl labai svarbu teisingai pasirinkti pateikimo kanalo tipą ir lygį.

Įmonėje „Nautega“ naudojamas netiesioginis pateikimas – tai toks pateikimo tipas, kai prekės iš įmonės patenka pas tarpininkus ir tik iš jų pas vartotojus (šiuo atveju – pas firmas gaminančias prekes vartojimui).

Įmonės „Nautega” parduodamų variklių asortimento apibendrinta struktūros analizė:

Įmonės gaminama produkcija atitinka GOST reikalavimus, kurie skiriasi nuo DIN, CENELEC normų. Kadangi vakaruose gaminama produkcija tik pagal CENELEC reikalavimus, todėl įmonei, norint realizuoti produkciją pasaulinėje rinkoje, būtina laikytis šių reikalavimų. Jau pradėta gaminti AIC 90 (su perspektyva gaminti ir AMK 132, AIC 71, AIC 80, AIC 100) elektros varikliai, įmonei iš savo lėšų pagaminus įrangą ir pritaikius esamus įrenginius.

Tiekėjų įtaka įmonės veiklai akivaizdi – nuo prekių kainų kitimo priklauso Lietuvos rinkoje parduodamų prekių kaina, įmonės gaunamas pelnas. Nuo prekių tiekimo stabilumo priklauso ir įmonės veiklos stabilumas, nuo veiklos stabilumo priklauso įmonės įvaizdis kliento akyse. Todėl įmonė turi pasirinkti patikimus partnerius – tiekėjus, kad būtų galima užtikrinti stabilią įmonės veiklą. Svarbiausi kriterijai, pasirenkant tiekėjus – prekių kaina ir kokybė, pristatymo terminai, atsiskaitymo sistema.

 • Finansai Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Gintaute
 • 33 puslapiai (6570 žodžių)
 • Universitetas
 • Finansų kursiniai darbai
 • Microsoft Word 118 KB
 • Veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė
  10 - 10 balsai (-ų)
Veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė. (2016 m. Balandžio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/veiklos-rezultatu-ir-juos-itakojanciu-veiksniu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:50