Veiklos vertinimas ir perspektyvų prognozavimas


Veiklos perspektyvu vertinimas. Akcines bendroves veiklos rezultatu vertinimas.

Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Finansų analizės ir finansinio prognozavimo reikšmė ir metodai. Finansų analizės reikšmė. Pelningumo rodikliai. Mokumo ir likvidumo rodikliai. Veiklos efektyvumo rodikliai. Finansinio prognozavimo reikšmė. Finansinio prognozavimo metodai. Ab „Linas“ veiklos ir finansinės būklės vertinimas. Įmonės veiklos charakteristika. Finansinės problemos pagrindimas. Veiklos rezultatų vertinimas. Mokumo ir likvidumo analizė. Veiklos efektyvumo vertinimas. Akcinės bendrovės „Linas“ veiklos rezultatų prognozė ir perspektyvų vertinimas. Veiklos rezultatų prognozavimas. Įmonės perspektyvų vertinimas. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.

Temos aktualumas. Vis labiau didėjant konkurencijai tarp įmonių, susidarius palankesnėms galimybėms plėsti savo verslą Europos Sąjungos šalyse ir tapti konkurencingomis, įmonėms svarbu orientuotis ne tik į produkcijos bei paslaugų kokybę, į gerų santykių su svarbiausias tiekėjais palaikymą, bet būtina nuolat analizuoti finansinius veiklos rezultatus, vertinti įmonės esamą būklę, lyginti su praėjusiais laikotarpiais bei numatyti jos veiklos perspektyvas, kad būtų užtikrintas visiškas finansinis stabilumas.

Subalansuoti įmonės veiklos rezultatai ir finansinė būklė yra ir pagrindinė sėkmingos veiklos sąlyga. Nepakankamas dėmesys verslo rizikai ar netinkamas jos valdymas gali pabloginti finansinę būklę. Gali pritrūkti apyvartinių lėšų, sutrikti sutarčių sąlygų vykdymas, o taip pat su tuo susijusi neigiama tiekėjų ir verslo partnerių reakcija, iškilti grėsmė veiklos tęstinumui. Dėl to įmonės finansinės būklės analizės ir perspektyvų prognozavimo tema yra aktuali visiems rinkos dalyviams, nes kiekvienos įmonės tikslas yra kuo geresni veiklos rezultatai ir kuo labiau patenkinti savininkų lūkesčiai.

Problema – nestabilūs įmonės veiklos rezultatai ir sunkiai įvertinama esama finansinė padėtis bei ateities galimybės.

Tikslas – įvertinti akcinės bendrovės „Linas“ veiklą, finansinę būklę ir atlikti įmonės perspektyvų prognozavimą.

Uždaviniai:

1. Teoriškai pagrįsti finansinių koeficientų analizės ir finansinio prognozavimo metodus;

2. Atlikti įmonės veiklos rezultatų ir finansinės būklės analizę;

3. Prognozuoti įmonės veiklos rezultatus ir įvertinti perspektyvas.

Darbo objektas – akcinės bendrovės „Linas“ finansinė veikla ir finansinės atskaitomybės dokumentai.

Darbo metodai – literatūros šaltinių teorinė analizė, įmonės veiklos rezultatų ir finansinės būklės vertinimas, atliekamas taikant specialius analizės būdus - vertikalios analizės būdą, santykinių finansinių rodiklių metodą, grafinį metodą, palyginimą. Perspektyvų prognozavimas, atliekamas taikant pasiekiamo augimo modeliavimo, proporcingo pardavimų apimčiai, trendo, eksponentinio išlyginimo ir paprasto vidurkio metodus.

Darbo struktūra – teorinėje dalyje pagrįsti finansinių koeficientų ir prognozavimo metodai. Pirmoje praktinėje darbo dalyje charekterizuojama įmonės veikla, nustatoma ir pagrindžiama finansinė problema, pateikiamas įmonės veiklos rezultatų ir finansinės būklės vertinimas pagal pagrindinius santykinės analizės rodiklius. Antroje praktinėje darbo dalyje 5 metodais atliekamas įmonės veiklos rezultatų prognozavimas, pagal prognozinius duomenis įvertinamos perspektyvos. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 160 KB
  • 2015 m.
  • 46 puslapiai (12809 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Veiklos vertinimas ir perspektyvų prognozavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Veiklos vertinimas ir perspektyvų prognozavimas. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiklos-vertinimas-ir-perspektyvu-prognozavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:53
×