Veiksmai su teigiamaisiais ir neigiamaisiais skaičiais


Veiksmai su teigiamaisiais ir neigiamaisiais skaičiais. Sveikieji ir vienas. Sveikieji ir vienas kitam priešingi skaičiai. Neigiamieji skaičiai yra. Skaičiaus modulis. Skaičiaus moduliu vadiname tą skaičių atitinkančio skaičių tiesės taško atstumą iki 0 žyminčio taško. Trupmeniniai skaičiai. Dydžių dalys vadinamos trupmeniniais skaičiais. Vienas kitam atvirkštiniai skaičiai. Atvirkštiniai skaičiai – tai skaičiai. Begalinės dešimtainės periodinės trupmenos. Begalinė dešimtainė trupmena. Sudedame. Kai dėmenys neigiami tai ir suma neigiama. Sudėdami skaičius su vienodais ženklais parašome bendrąjį dėmenų ženklą ir sudedame modulius. Atimame. Atimtis – tai veiksmas priešingas sudėčiai. Dauginame. + ∙ + = + + ∙ - = - - ∙ - = + - ∙ + =. Kai abu dauginamieji teigiamieji arba neigiamieji skaičiai. Daugindami du skaičius su skirtingais ženklais parašome minuso ženklą ir sudauginame tų skaičių modulius. Dalijame. Dalyba - tai priešingas veiksmas daugybai.


Neigiamieji skaičiai yra sveikieji. Prieš neigiamuosius ženklus rašomas -. Teigiamieji taip pat sveikieji ir jie dar vadinami natūraliaisiais. Prieš teigiamuosius skaičius rašomas + arba nėra rašomas joks ženklas. Skaičius 0 nėra nei teigiamas nei neigiamas. +a ir –a vadinami vienas kitam priešingais.

Dydžių dalys vadinamos trupmeniniais skaičiais. Dešimtainę trupmeną versdami paprastąja: Skaitiklyje rašome po kablelio esantį skaičių ir vardiklyje rašome 1 su tiek nuliu kiek skaitmenų yra po kablelio. 0,7 t.y. 7 10.

Atvirkštiniai skaičiai – tai skaičiai, kuriuos sudauginę gauname 1. 100 atvirkštinis 1 100 1 100 atvirkštinis 100.

Begalinė dešimtainė trupmena, kurios trupmeninėje dalyje be galo daug kartų kartojasi tas pats skaitmuo arba kelių skaitmenų grupė, vadiname periodine. 100,22222... = 100,(2).

  • Matematika Skaidrės
  • MS PowerPoint 414 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (369 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Veiksmai su teigiamaisiais ir neigiamaisiais skaičiais
    10 - 3 balsai (-ų)
Veiksmai su teigiamaisiais ir neigiamaisiais skaičiais. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiksmai-su-teigiamaisiais-ir-neigiamaisiais-skaiciais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:55
×