Veiksniai padedantys ir trukdantys slaugytojos ir paciento bendravimui


Veiksniai padedantys bendrauti. Slaugytoju ir pacientu bendravimas. Slaugytojo bendravimas su pacientu. Veiksniai trukdantys bendrauti. Bendravimą įtakojantys veiksniai. Slaugytoju bendravimas. Slaugytojo ir paciento bendravimą įtakojantys veiksniai. Slaugytojo bendravimas. Paciento ir slaugytojo bendravimas. Slaugytojų+bendravimo+problemos+su+pacientais.

Įvadas. Literatūros apžvalga. Bendravimo gyvybinė veikla. Žmonių bendravimą įtakojantys veiksniai. Bendravimas- slaugos elementas. Slaugytojų ir pacientų asmenybės savybių įtaka bendravimui. Paciento asmenybės ypatumai. Pagrindiniai slaugytojos tipai. Slaugytojos ir paciento bendravimą namuose įtakojantys veiksniai. Bendravimo sutrikimai. Slaugytojų bendravimo įgūdžiai. Netinkamas slaugytojos vaidmuo bendraujant su pacientu. Teorinės dalies išvados. Empyrinis tyrimas. Empyrinio tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Pacientų apklausos duomenys. Slaugytojų apklausos duomenys. Pacientų ir slaugytojų apklausos duomenų palyginimas. Bendrosios išvados. Pasiūlymai. Išvados. Pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Įvadas . slaugytojos ir paciento bendravimą namuose įtakojantys veiksniai . išvados .

Lentelė. Pacientų nuomonės apie slaugytojų savybes įtakojančias tarpusavio bendravimą .

Lentelė. Pagrindiniai, ligonių nuomone, slaugytojų bendravimo trūkumai .

Lentelė. Aplinkos veiksniai, trukdantys paciento ir slaugytojos tarpusavio bendravimui .

Lentelė. Pagrindinės su ligoniu susietos aplinkybės, įtakojančios bendravimą . Lentelė. Aplinkos veiksniai trukdantys slaugytojos ir paciento tarpusavio bendravimui teorinėje dalyje apžvelgiama bendravimo reikšmė pacientui ir slaugytojui, pagrindiniai veiksniai kurie gali įtakoti tarpusavio bendravimą sveikatos priežiūros įstaigoje ar namuose.

Empirinėje dalyje nagrinėjamas pacientų ir slaugytojų požiūris į bendravimo svarbą bei kokios pacientų ir slaugytojų savybės lengvina ir sunkina tarpusavio bendravimą.

Empirinis tyrimas atliktas apklausos būdu apklausiant 80 respondentų: 50 pacientų ir 30 slaugytojų dibendravimas- tai kiekvienam iš mūsų įprasta kasdieninė veikla. Norime ar to nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame. Bendravimas- tai gyvybinė veikla, kuri mums reikalinga kaip kvėpavimas ar miegas. Be jo neapsieinama nė vienoje situacijoje kaip ir tokioje, kai atsiduriame sveikatos priežiūros įstaigoje, ten pacientui gali prireikti įvairaus bendravimo. Jam gali prireikti patarimo,nuraminimo, rekomendacijos ar draugiško pokalbio, todėl slaugytoja privalo ne tik puikiai atlikti slaugos techniką, bet ir palaikyti tinkamą bendravimą su pacientu. Tačiau efektyvus tarpusavio bendravimas ne visuomet įvyksta. Todėl šiuo darbu veiksniai padedantys ir trukdantys paciento ir slaugytojo bendravimui bandžiau išnagrinėti veiksnius, kurie gali apsunkinti ir kurie palengvinti tarpusavio bendravimą.

Darbo tikslas: teoriškai ir empiriškažmogus yra socialinė būtybė ir kiekvieną dieną didesnį laiko dalį praleidžia bendraudamas su kitais žmonėmis. Bendravimas- tai specifinė žmonių sąveika veiksniais, mintimis vaizdiniais, emocijomis per kurią perduoda vieni kitiems informaciją, keičia vieni kitų elgseną ir geriau pažįsta vieni kitus.

Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Mes turime būdų perkelti aplinkiniams savo požiūrį į juos mūsų sudaryta nuomone, susidariusius vertinimus.

  • Microsoft Word 165 KB
  • 2012 m.
  • 46 puslapiai (7045 žodžiai)
  • Universitetas
  • Veiksniai padedantys ir trukdantys slaugytojos ir paciento bendravimui
    10 - 2 balsai (-ų)
Veiksniai padedantys ir trukdantys slaugytojos ir paciento bendravimui. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/veiksniai-padedantys-ir-trukdantys-slaugytojos-ir-paciento-bendravimui.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 12:10
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo