Veimaro konstitucija


1919m. Veimaro konstitucija. Veimaro konstitucijos priėmimo aplinkybės. Pralaimėjimas Pirmajame pasauliniame kare. Konstitucija skelbė. Vokietijos respubliką, nors išsaugojo imperijos (Reicho) pavadinimą. Reikalavimai federacijos subjektams - žemėms. Turi tureti respublikines. Konstitucija nustatė sudėtingą kompetencijos tarp imperi­jos ir žemių paskirstyma. Svarbiausios institucijos. Stipriausios ir ryškiausios federacinės institucijos — impe­rijos prezidentas. Reichstagas. Reichstagas susideda iš vokiečių tautos deputatų ir jie atstovauja visai tautai. Veimaro konstitucija įtvirtino parlamentinę respubliką. Konstitucijos II dalis, suskirstyta į penkis skirsnius. Veimaro konstitucinių institutų likvidavimas nacistų valdymo metais. Po nenusisekusio. M. Vasario 4 d. , motyvuodamas būtinumu saugoti visuomeninę ramybę prezidentas pasirašė dekretą. Nacionalsocialistai gavę. Hitlerinė imperija. M. M. Balandžio 3 d. Išleistas ”Žemių susijungimo su imperija įstatymas”. Partijos. M. Liepos 14 d. Išleistas “Įstatymas prieš naujų partijų kūrimą”. Teismai. Pakito Vokietiios teismų. Igyvendinant totalitarizmo principo visuomenejė.


Vokietijos respubliką, nors išsaugojo imperijos (Reicho) pavadinimą, kuris čia vartojamas kaip termino „valstybe“ sinonimas; santvarkos forma - federacinė valstybė, tačiau joje išplečiamos ir pabrėžiamos unitarines tendencijos.

1934 m. rugpjučio 1 d. pasirodė „Įstatymas dėl aukščiausiojo vokiečių imperijos vadovo” - imperijos prezidento pareigybė suteikta A. Hitleriui. Tai reiškė konstitucinės prezidento institucijos likvidavimą, ir naujos institucijos sukūrimą. Tai reiškė, kad prie šios pareigybės prijungiama ir trečia - nekonstitucine vado (fiurerio) pareigybė neturejusi įstatymuose fiksuotos kompetencijos. Hitlerinei imperijai buvo būdingas griežtas posūkis į kraštutinę valstybės centralizaciją, ryžtingą paskutiniųjų federalizmo elementų atsisakymą.

Igyvendinant totalitarizmo principo visuomenejė, valstybės reguliavimui ir kontrolei buvo pajungtos visos visuomeninio gyvenimo sritys, neliko privačios srities. Vokietijos ūkis pagal šakas ir pagal teritorinį požymį buvo suskirstytas į grupes, kurioms vadovavo skiriami ,,fuireriai". Buvo kuriamos suvalstybintos organizacijos, turejusios vienyti įvairias socialines grupes: darbininkus (Vokiečių darbo frontas, organizuotas ne profesiniais, o administraciniais tikslais), jaunimą (Hitlerio jaunimo sajunga), tarnautojus (Imperijos valdininkų sąjunga) ir kt. Narystė jose tapo privaloma. Totalinė kontrolė buvo išplėsta švietimui, mokslui, menui, spaudai. Negalejo likti nepanaudota jokia įtakos žmonėms galimybė.

  • MS PowerPoint 52 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1209 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Veimaro konstitucija
    10 - 2 balsai (-ų)
Veimaro konstitucija. (2019 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/veimaro-konstitucija.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 17:59
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo