Veisimo metodai ir jų pritaikymas praktikoje


Žemės ūkio kursinis darbas. Įvadas Veisimo kryptys Veisimo metodai Kiaulių veisimas Išvados Užduotis Užduoties sprendimas Naudota literatūra.


Veisliniame kiaulių ūkyje veisimas Unijomis yra pagrindinis veisimo metodas. Tinkamai atrenkant ir parenkant, gerai šeriant ir laikant gyvulius, visuomet gaunami geri rezultatai. Gyvulininkystės praktikoje dažnai pasitaiko, kai vienas poruojamas gyvulys-kuilys priklauso vienai pasižymėjusiai linijai, o kitas — paršavedė — priklauso kitai, ne mažiau pasižymėjusiai linijai. Poravimas dviejų gyvulių iš skirtingų linijų vadinamas linijų kryžminimas. Sumaniai parenkant poras iš skirtingų linijų, galima gauti puikius rezultatus. Šiuo atveju palikuonyse susijungia dviejų linijų skirtingos, vertingos savybės.

Tolimas gimininis veisimas ypatingo pavojaus nesudaro. Šis veisimo metodas gali būti vartojamas, kaip ir vidutinis gimininis veisimas, tik rezultatai palikuonyse gaunami mažiau efektyvūs sutvirtinimo vertingų savybių atžvilgiu.

Veisimo metodai ir jų pritaikymas praktikoje. (2013 m. Gruodžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/veisimo-metodai-ir-ju-pritaikymas-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:10