Vėjo elektrinių įtaka elektros tinklams


Įvadas. Apie vėjo savybes. Mirgėjimas vėjo elektrinėse. Vėjo elektrinių konstrukcijų įtaka generuojamos elektros kokybei. Vėjo elektrinių atestavimo dokumentai (sertifikatai). Bendrieji reikalavimai. Vėjo elektrinių integravimas į elektros tinklą. Vėjo energetikos prijungimo prie elektros tinklų problemos. Išvados. Literatūra.


Toliau nagrinėsime tik trijų menčių vėjaratį turinčias elektrines. Kiti variantai su dviem ar viena mentimi, su žiedais ar burėmis, o taip pat su vertikalia vėjaračio ašimi yra šiuo metu atmesti, kaip mažiau pasisekę. Pagal generatoriaus tipą VE skirstomos į asinchroninio generatoriaus, į asinchroninio generatoriaus su faziniu rotoriumi ir į sinchroninio generatoriaus elektrines.

Asinchroniniai (angliškai induction) generatoriai turi būti sukami greičiau už sinchroninius sūkius. Dviejų polių mašina turi būti sukama greičiau kaip 3000 aps/ min greičiu, 4 polių mašina – greičiau kaip 1500 aps/ min ir t.t. Tokie sūkiai padaromi taikant sūkius greitinančias greičių dėžes. Greičių dėžių konstrukcijos nuo įprastinių iš automobilio konstrukcijų tobulėjo ir dabar yra jau sugalvotos lengvos su planetariniais tarpiniais krumpliaračiais bendraašės dėžės. Tačiau joms vis tiek reikia tepimo alyvos ir riebokšlių, kad ta alyva neišbėgtų. Alyva ir riebokšliai kiekvienais metais yra keičiami.

Asinchroninės mašinos, taigi ir generatoriai, skleidžia tik nežymaus lygio aukštesniąsias harmonikas, nes nėra tiristorių, todėl pagal nutylėjimą asinchroninėms mašinoms harmonikos net nematuojamos. Jei magnetinė generatoriaus grandinė turi prisisotinimo požymių, tam tikros harmonikos gali atsirasti ir tada jas reiktų įvertinti.

Generatorius su faziniu rotoriumi yra dar vadinamas dvigubo maitinimo (angliškai DFIG – double fed induction generator), Didesnė jo generuojamos elektros energijos dalis patenka į elektros tinklą tiesiogiai, o mažesnė dalis, kuri generuojama rotoriuje į tinklą patenka per nuolatinės srovės jungtį.

Nuolatinės srovės jungtyje esantys elektros keitikliai leidžia valdyti rotoriaus įmagnetinimą ir tuo pačiu generuojamą (vartojamą) reaktyviąją galią bei įtampą generatoriaus gnybtuose ir tinkle vėjo elektrinės prijungimo taške (angliškai CCP – common coupling point), pavyzdžiui gesinti greitus mirgėjimą sukeliančius įtampos kitimus.

Galingų keitiklių savybės leidžia juos panaudoti tinklo įtampai ir reaktyviosios galios srautams valdyti. Kompiuterinis keitiklių valdymas leidžia juos taip pat panaudoti mirgėjimo slopinimui.

Keitikliai yra aukštesniųjų harmonikų šaltinis, tačiau šių elektrinių, pavyzdžiui, ENERCON tipo elektrinių konstruktoriai tai numatė ir įrengė efektyvius harmonikų slopinimo filtrus, todėl šių elektrinių generuojamos harmonikos yra pakankamai mažos.

1.2. prašomos įrengti elektrinės ar vėjo elektrinių parko vietovės planą;

1.7. be to, turi būti paraiškos pateikimo data ir pareiškėjo parašas.

Šiuo metu elektros energijos generavimo galingumai visiškai tenkina Lietuvos vartotojų poreikius ir leidžia eksportuoti elektros energiją. Esant elektros galingumų pertekliui, Lietuvos įsipareigojimai beveik dvigubai padidinti elektros energijos gamybą, panaudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, padidins elektros energijos gamybos savikainą, nes nebus galima panaudoti esamus galingumus. Naujų, sunkiai prognozuojamų, pertraukiamos generacijos didelio galingumo šaltinių, naudojančių vëjo energiją, integravimas į elektros energetikos sistemą (EES) neišvengiamai turės neigiamos įtakos darbo patikimumui ir saugumui.

  • Microsoft Word 256 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3321 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gedas
  • Vėjo elektrinių įtaka elektros tinklams
    10 - 1 balsai (-ų)
Vėjo elektrinių įtaka elektros tinklams. (2018 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vejo-elektriniu-itaka-elektros-tinklams.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 10:37
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema