Vėjo elektrinių prijungimo prie 10 kV tinklo parametrų tyrimas


Elektros itampa kvarais. Vejo elektriniu reikalavimai. Prijungimo reikalavimai vejo elektrinėms. Kaip vejo elektrine prijungti prie tinklo.

Įvadas. Apie vėjo savybes. Vėjo elektrinių konstrukcijų įtaka generuojamos elektros kokybei. Vėjo elektrinių elektros kokybės standartai. Vėjo elektrinių prijungimo taisyklės. Vėjo elektrinių prijungimo prie tinklo galimybių apytikris įvertinimas. Vėjo elektrinių bandymai ir gaminio sertifikavimas. Sertifikatų pavyzdžiai. Prijungimo leistinumo skaičiavimai. A. Pagal nuostoviosios tinklo įtampos kitimus VE veikiant;. B. Pagal staigųjį įtampos pokytį pavienio įjungimo atvejais;. C. Pagal mirgėjimo (angliškai flicker), kurį sukelia vėjas, VE nuolat veikiant leistinumą;. D. Pagal mirgėjimo nuolat įjungiant ir vėl išjungiant VE prie pradinio vėjo greičio leistinumą;. E. Pagal mirgėjimo įjungiant ir išjungiant VE esant vardiniam vėjo greičiui leistinumą;. F. Pagal mirgėjimo, kurį sukelia vidinių generatorių ar tik jų apvijų, jei yra keli (kelios), perjunginėjimai, leistinumą. VE skleidžiamų aukštesniųjų harmonikų leistinųjų lygių skaičiavimas. Kiti skaičiavimai. A. Vidinio arba išorinio trumpojo jungimo srovių skaičiavimai;. B. Paleidimo srovės ir jos leistinumo prijungimo tinkle skaičiavimas. C. Išorinio tinklo relinės apsaugos rekonstrukcijos skaičiavimai. Vėjo elektrinių veikos matavimų ir nuotolinio valdymo reikalavimai.

Vėjaračio greičiai yra fiksuoti ir yra du – atitinka abiejų apvijų režimus. Sūkiai kontroliuojami taip sukonstravus menčių profilį, kad stipriau pučiant vėjui jo dalis nuslysta nuo mentės paviršiaus ir greičiau vėjaračio nebesuka. Mentės įtvirtintos vienoje padėtyje ir šioje elektrinėje nesukiojamos.

Generatoriaus vardinė reaktyvioji galia yra 75 kvar, todėl generuojama srovė yra induktyviniame kvadrante ir pagal reaktyviąją galią jis yra toks pat vartotojas, kaip bet kuris tokios galios asinchroninis variklis. Reaktyviosios galios poreikiams kompensuoti greičiausiai reikės papildomai pastatyti atitinkamos galios, geriausia būtų kontrolerio valdomą kondensatorių bateriją. Reikalavimas, kad vėjo elektrinės tg φ būtų ±0,2 būtų įvykdomas, jei tokios baterijos galia būtų 125 kvarai.

Bandymo lapas, kuris pridedamas priede, ir kurį yra pasirašę Vokietijos vėjo energetikos instituto specialistai, yra vadinamas ne matavimais, o tik matavimų įvertinimu, nes yra padarytas tik remiantis panašios galios kitokių vėjo elektrinių kokybės matavimais ir teoriniais samprotavimais. Vadinasi, skaičiavimus, gavus patikslintus sertifikato duomenis, gali tekti perskaičiuoti.

  • Microsoft Word 240 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (4795 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas112
  • Vėjo elektrinių prijungimo prie 10 kV tinklo parametrų tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vėjo elektrinių prijungimo prie 10 kV tinklo parametrų tyrimas. (2013 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vejo-elektriniu-prijungimo-prie-10-kv-tinklo-parametru-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 16:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo