Vėjo energija ir energetika


Vejo energija skaidres. Darbas enercon. Vejo energija energija referatas. Vejo jegaines schema.

Įžanga. Vėjo energetika, jos atsiradimo prielaidos. Europos didelių vėjo turbinų programos duomenys. Pagrindinės vėjo turbinos sudėtinės dalys. Vėjo turbinų veikimas, valdymas ir reguliavimo sistemos. Išvados. Literatūra.

Šiandienininiame pasaulyje yra didžiuliai poreikiai elektros energijai, kurie tik didėja. Iki šiol, energijos poreikį patenkindavo naudojamas elektros energijai gaminti iškastinis kuras. Šis kuras pradėtas naudoti xviii amžiuje, iš pradžių anglis, nafta, dujos. Bet kaip rodo perspektyvos šis kuras yra baigtinis, nors vis dar atrandami nauji telkiniai, bet jie ne visada jau yra techniškai pasiekiami. Tad pasaulyje vėl susidarė tendencijos grįžti prie gerai seniai žinomų dalykų, kurie bus panaudoti elektros energijos gamybai – atsinaujinančių šaltinių. Atsinaujinatys šaltiniai tai tokie ištekliai, kurie atsinaujina visą laiką arba labai greitai, jų naudojimas beribis (vėjo, vandens, saulės, biomasės, geoterminė, jūros bagų bei potvynių energija). Šiame darbe daugiau domėsime atsinaujinančiu šaltiniu – vėjo energija, ir ją sukuriančia – vėjo turbina( toliau v. T. ). Iki iškastinio kuro įsigalėjimo, daug kur buvo naudojami vėjo malūnai, kurių tuo laiku buvo paskirtis kitokią. Dažniausiai tai buvo grūdams malti, bet buvo ir kitų, kaip lentoms pjauti iš rąstų, popieriaus ir kartotno gamyboje, net metalo lydymo darbamas atlikti.

1981 m. V. T. Pirmą kartą istorijoje buvo panaudota elektros energijai gaminti, tai buvo danijoje. Nuo to laiko prasidėjo ilgas tobulinimo kelias, kai buvo didinama v. T. Galia, nuo 30 kw 1980 m. Iki 5000 kw 2005 m. , o štai vokietijos vėjo turbinų gamintoja enercon jau bando ir galingiausia istorijoje – mw galios turbiną. Jeigu šie bandymai pavyktų, tai būtų dar vienas didelis žingsnis į priekį, nes sudarytas iš tokio galingumo vėjo turbinų parkas atstotų vidutinę elektrinę. Šiame darbe stengsimės išnagrinėti vėjo turbinų veikimą, ją sudarančias kaip minėta įvade, jau nuo senų laikų vėjas energija buvo išnaudota malūnuose, kurie maldavo grūdus, dar kiti sukdavo kitokius agregatus, kurie naudojami lentpjūvėse ar dar kituose veiklos baruose. Xxa. Kai buvo pastatytos ar toliau statomos galingos elektrinės, kurios kuras buvo iškastinis kuras, ir kurios teršė aplinka, ir tas kuras buvo vis labiau brangstantis, buvo pradėta ieškoti alternatyvų. Ši alternatyva tai vėjo energija, kurios privalumai, kad nereikia jokio kuro, nebus teršiama aplinka, galima labai įvairiai kombinuoti kokį kiekį statyti, vienoje ar kitoje vietoje. 1981 - ais m. Danijoje buvo pirmą kartą panaudota vėjo energija gaminti elektros energija.

  • Microsoft Word 568 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2239 žodžiai)
  • Arnoldas
  • Vėjo energija ir energetika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vėjo energija ir energetika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vejo-energija-ir-energetika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:08
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo