Vėjo jėgainės referatas


Vejo energija referatas. Vejo jegainiu veikimo principas. Naudotos vejo jegaines. Vejo generatoriai. Vėjo turbinos. Vejo jegaines lietuvoje aprasymas. Vėjo malūno veikimo principas. Vejo jagaines skaidres. Referatas apie vejo jegaines. Turby vejo jegaine.

Įvadas. Veikimo principas. Vėjo jėgainių įtaka aplinkai. Triukšmas. Vizualinis poveikis. Saugumas ir poveikis gyvūnijai bei augalijai. Elektromagnetiniai trikdžiai. Energijos kaina ir aplinkos teršimas. Reljefo formos suardymas. Šešėlių mirgėjimas. Šviesos atspindėjimas. Lietuvos vėjo elektrinės. Situacija lietuvoje. Išvados. Naudota literatūra.

Vėjo galia yra paverčiame vėjo energija kuri naudingai panaudojama , kaip vėjo turbinos paverčiamos elektra , vėjo pompos vandens siurbimui ar putimui , ar net elementarioms burėms pūsti kurios stumia laivą į priekį .Vėjo turbinos sukimosi greitis priklauso nuo vėjo greičio .Nors tai viena iš geriausių atsinaujinančių energijos šaltinių , tačiau ji nėra labai paplitusi Lietuvoje.

Vėjo energija yra alternatyva iškastiniam kurui, yra gausus, atsinaujinantis, plačiai paplitęs, švarus, nesukelia šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį operacijos metu ir naudoja mažai žemės. Žmonės naudoja vėjo energiją apie 5500 metų ,jie naudojo ją varyti burlaiviams. Vėjo malūnai buvo naudojami drėkinimo siurblinėms ir grūdams malti . Tai atsinaujinantys energijos šaltiniai, t.y. tokie, kurie niekada nesibaigia ir yra praktiškai nemokami: saulės energija, vėjo energija, potvynių energija, upių energija, biomasės energija ir t.t.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2192 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nerijus
  • Vėjo jėgainės referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vėjo jėgainės referatas. (2012 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vejo-jegaines-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 05:32
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo