Vektoriai ir matricos


Matematikos skaidrės. Kursas 4 modulis Programa Matlab. Pateiktis. Vektoriai ir matricos. Mathlab – tai sistema, skirta sudėtingiems skaičiavimams su vektoriais. Matrica apibrėžiama eilutėmis. Vektorius yra atskiras matricos, sudarytos iš vienos eilutės ar vieno stulpelio atvejis. Vektorių eilutę galima sukurti naudojant operaciją „“. Bus suformuotas vektorius, kurio elementai sudaro aritmetinę progresiją. Vektorių eilutę galima sukurti taip pat naudojant komandą linspace linspace(a. Matricos elementų apibrėžimas. Išraiškos A(i,j) – apibrėžia A matricos aij elementą. A(,j) – apibrėžia j-tąjį matricos stulpelį A(i. A=[] –sukuria tuščia. Esamos matricos eilučių ir stulpelių skaičių galima nustatyti komanda size [m. Matricos transponavimo simbolis yra ‘ (apostrofas). Operacijos su matricomis. Jei reikia atlikti matematinius veiksmus su matricų ar vektorių atitinkamais elementais. Kitos operacijos su.


Matrica apibrėžiama eilutėmis, nurodant atskirus eilutės elementus, kurie atskiriami tarpais. Matricos eilutės atskiriamos kabliataškiu. Visa matrica turi būti kvadratiniuose skliaustuose. Matricos elementais gali būti realieji arba kompleksiniai skaičiai bei matematinė išraiška.

Vektorius yra atskiras matricos, sudarytos iš vienos eilutės ar vieno stulpelio atvejis.

Bus suformuotas vektorius, kurio elementai sudaro aritmetinę progresiją. Jeigu žingsnis nenurodytas, jo reikšmė imama 1 arba –1 priklausomai nuo pradinės ir galutinės reikšmės.

Vektorių eilutę galima sukurti taip pat naudojant komandą linspace: linspace(a,b,n) Bus sukurtas n elementų vektorius eilutė iš intervalo [a,b].

Matricos elementų apibrėžimas. Matricos elementus galima apibrėžti, nurodant atitinkamo elemento indeksus, t.

  • Matematika Skaidrės
  • 2015 m.
  • Edvinas
  • 19 puslapių (328 žodžiai)
  • Matematikos skaidrės
  • MS PowerPoint 191 KB
  • Vektoriai ir matricos
    10 - 2 balsai (-ų)
Vektoriai ir matricos. (2015 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/vektoriai-ir-matricos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:07