Veleno kritinio greičio nustatymas


Veleno kritinio greičio nustatymas. Darbo tikslai. Apskaičiuoti kritinį veleno greitį teoriškai. Eksperimentu rasti kritinį veleno greitį. Sulyginti gautas reikšmes ir padaryti išvadas. Darbo eiga. Stendas. Maksimalus veleno sukimosi greitis. Kritinio greičio skaičiavimo reikšmės. Eksperimento rezultatai. Skaičiavimai. Išvada. Literatūra.

Nuimti disko papildomus svorius. Indikatorių pastatyti virš veleno už disko apatinės briaunos užkabinamas pakabos su statiniu svoriu kabliukas. Nustatomas indikatoriumi veleno įlinkis y. Apskaičiuojamas veleno standumas k. Apskaičiuojamas veleno kritinis greitis trims atvejams: be papildomo svorio, su vienu ir su dviem papildomais svoriais. Nuimama pakaba su statiniu svoriu. Nuimamas indikatorius. Uždaromas dangtis.

Velenas su disku, užpakalinė atrama ir abu kronšteinai uždengti slankiuojančiu gaubtu (13). Jame yra langelis stebėjimui. Velenas tarp priekinės atramos ir kairio kronšteino yra uždengtas nejudamu gaubtu (11).

Užpakalinėje pulto sienelėje yra ventiliacinės kiaurymės. Priekiniame pulto skydeyje yra:

9 – rankenėlė, kuria švelniai reguliuojame elektros variklio apsisukimų skaičių;

iš gautų rezultatų matome, jog teoriškai paskaičiuotos kritinio greičio reikšmės yra didesnės nei eksperimentiniai kritiniai greičiai.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (599 žodžiai)
  • Universitetas
  • Haroldas
  • Veleno kritinio greičio nustatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Veleno kritinio greičio nustatymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/veleno-kritinio-greicio-nustatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 13:43
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo