Velykų burtai


Velykiniai burtai. Burtai per velykas. Velykiniai papročiai ir žaidimai. Velyku paprociai ir burtai. Velykiniai burimai. Velyku burimai. Velykos burtai. Burimai per velykas. Velykos referatas. Referatas velykos.

Įvadas. Verbų sekmadienis. Didysis ketvirtadienis. Didysis penktadienis ir šeštadienis. Velykų kiaušiniai. Velykų rytas. Velykų stalas. Burtai apie blusas ir peles. Naminių gyvulių rūpinimasis. Kiti burtai. Išvados. Literatūra.

Pavasaris – visko atbudimo metas. Viena pagrindinių pavasario švenčių yra šv. Velykos. Ši šventė neturi pastovios datos, švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pirmos pilnaties po pavasario lygiadienio. Lietuvių kalbos žodžio velykos etimologija sietina su daugelyje slavų kalbų, naudojamu žodžių junginiu, kurio reikšmė yra didžioji diena/naktis: Āåėčźäåķü (ukrainiečių), Ā˙ė³źäēåķü (baltarusių), wielkanoc (lenk. ), velikonoce (čekų), velikanoč (slovėnų). Europoje daugumoje kalbų velykos vadinamos žodžiais, kurių etimologinė kilmė siejama su hebrajų k. Žodžiu pesach, gr. Pascha, italų pasqua, isp. Pascua, prancūzų pāques, rusų ļąńõą, rumunų paŗti, švedų påsk. Kita hipotezė yra, kad velykų pavadinimas kilęs iš žodžio vėlės , mat mūsų protėviai šiuo metu aplankydavo artimųjų kapus, tačiau su lingvistika ir žodžių etimologija tai neturi nieko bendra.

ši šventė siekia apaštalų laikus, pirmieji krikščionys ją šventė kartu su žydais, kurie šią šventę skirdavo paminti išėjimą iš egipto, o krikščionys velykas skyrė paminėti kristaus prisikėlimui [1 n. Marcinkevičienė , l. Sungailienė , a. Vakarinienė velykų rytą lelija pražydo :verbų sekmadienio, velykų, jurginių papročiai ir tautosaka , 2006, vilnius, l-kla Lietuvos liaudies kultūros centras p. 147].

šiais laikais dažnam ši šventė asocijuojasi su margučiais, jų ridenimu bei linksmybėmis. Neatsiejama dalis yra burtai, žaidimai, apeigos kurios buvo atliekamos šiuo metu. Žinomiausi ir plačiausiai paplitę velykiniai papročiai bei žaidimai buvo kiaušiniavimas, žaidimai su matyrimo tikslas – supažindinti su mūsų protėvių šios šventė norėdama supažindinti su savo tema, nagrinėdama reikiamą medžiagą naudojau analizės metodą, taip pat buvo reikalingas sintezės metodas, kai lyginau šventes su europos šalimis.

Norėjus sudaryti bendrą vaizdą mano tema, pasirinkau knygą velykų rytą lelija pražydo :verbų sekmadienio, velykų, jurginių papročiai ir tautosaka [2 n. Marcinkevičienė , l. Sungailienė , a. Vakarinienė velykų rytą lelija pražydo :verbų sekmadienio, velykų, jurginių papročiai ir tautosaka , 2006, vilnius, l-kla Lietuvos liaudies kultūros centras ], kurioje išsamiai aptariamas laikotarpis nuo verbų sekmadienio iki velykų ir po jų. Taip pat norint atskleisti savo temą labai svarbi jono balio [3 j. Balys Lietuvių kalendorinės šventės , 1993, vilnius, l-kla mintis ] parengta knyga, kurioje yra daugybę burtų susijusių su šv. Velykomis. Svarbi buvo ir b. Buračo knyga [4 b.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (3088 žodžiai)
  • Edita
  • Velykų burtai
    10 - 1 balsai (-ų)
Velykų burtai. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/velyku-burtai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 17:40
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo