Velykų šventės belaukiant vaikų dienos užimtumo grupėje


Praktikos veiklos (analizės) ataskaitos užduotys. Socialinis projektas. Socialinių paslaugų kokybės įvertinimas (individo lygmuo). Profesinės veiklos reflektyvioji analizė. Dienoraščio forma. Studento įsivertinimo anketa. Praktikos dokumentai.


Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras nuo 2010 m. vykdo projektą „Dienos užimtumo grupė vaikams iš probleminių šeimų“. Vaikų dienos užimtumo grupę lanko vaikai nuo 7 iki 14 metų, augantys socialinės rizikos šeimose, kuriose tėvai neužtikrina vaikui tinkamų sąlygų mokymuisi bei pilnaverčiam poilsiui. Vaikai šiose šeimose stokoja mokymosi priemonių, knygų, neturi tinkamos vietos paruošti namų darbus, vaikų gyvenamoji aplinka skurdi. Dėl tėvų motinystės/tėvystės įgūdžių stokos socialinės rizikos šeimoje augantiems vaikams nesudaromos sąlygos saugiai vystytis, tobulėti, ugdytis. Vaikai tokiose šeimose nemokomi laikytis asmens higienos, neugdomi jų socialiniai bei gyvenimo įgūdžiai. Kadangi vaikai, augantys socialinės rizikos šeimose dažnai neturi namuose tinkamų sąlygų pamokoms ruošti, nukenčia jų mokymosi rezultatai. Todėl Vaikų dienos užimtumo grupės veikla siekiama vaikams sudaryti tinkamas ugdymo, po pamokinio užimtumo sąlygas, teikiamos dienos priežiūros, turiningo laisvalaikio paslaugos, vaikai gauna maitinimo bei asmens higienos paslaugas.

Per žaidimus ir viktorinos metu vaikai bus supažindinti su Velykų šventės tradicijomis, papročiais, istorija, simboliais, o dailės užsiėmimų metu marginsime velykinius margučius. Projekto veikloms gyvendinti naudosiu individualų ir grupinį socialinio darbo metodus.

Projekto tikslas – supažindinti vaikus, lankančius Vaikų dienos užimtumo grupę, su Velykų šventės tradicijomis ir papročiais, skatinant pozityvų tarpusavio bendravimą šeimoje bei gerinant grupės emocinę būseną.

Supažindinti vaikus su Šv. Velykų šventės istorija ir prasme. Pristatyti velykavimo papročius, velykinius žaidimus ir kitokias linksmybes.

Į užsiėmimus siekti įtraukti ne tik vaikus, bet ir jų tėvus, taip gerinant vaikų ir tėvų tarpusavio santykius ir emocinę būseną.

Rengti dailės užsiėmimus susijusius su Velykų šventės papročiais ir tradicijomis.

Socialinės rizikos šeima, tai šeima, kurioje auga nepilnamečiai vaikai, dažnai stokojantys tėvų dėmesio bei rūpesčio. Šiems vaikams šeimose nesudaromos įvairiapusiškos sąlygos augti ir tobulėti. Tokioje šeimoje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu ar kitomis psichotropinėmis medžiagomis, turi priklausomybę azartiniams lošimams, dėl socialinių įgūdžių stokos nesugeba prižiūrėti vaiko, naudoja prieš jį prievartą (fizinę, psichologinę, seksualinę), o gaunamas pajamas ar išmokas panaudoja ne šeimos reikalams. Taip pat socialinės rizikos šeima laikoma ir šeima, kurioje gyvena vaikas, kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (Socialinių paslaugų įstatymas, 2006).

Obelenienės B. teigimu (2008, p. 104), „šeima tradiciškai tebelaikoma jaunosios kartos rengimo šeimai institucija“, kadangi tai pirmoji ir svarbiausia aplinka, pirmoji vaiko ugdymo institucija ir nors tėvų ir vaikų santykiai pereinamuoju laikotarpiu kinta, geri tarpusavio santykiai yra pagrindinis veiksnys, padedantis įveikti visus sunkumus. Šis teiginys įrodo, jog teigiamas šeimos funkcionavimas yra itin svarbus vaiko augimui bei funkcionavimui, socialinių bei gyvenimo įgūdžių formavimuisi, o socialinės rizikos šeimose ši funkcija yra sutrikusi. Juodeikaitės, Leliūgienės (2005) teigimu, rizikos grupei priklausantys vaikai gali būti praradę viltį būti mylimi, nepasitikintys savimi ir aplinkiniais, turėti bendravimo ir mokymosi sunkumų, jiems sunku atsipalaiduoti. Šie vaikų bruožai dažnai gali lemti rimtas problemas.

Manome, kad projekto veiklos vaikams bus įdomios bei naudingos: vaikai supažins su Šv. Velykų švente, tradicijomis, papročiais, džiaugsis švente. Tikimasi, jog projekto metu vaikai ir jų tėvai atsipalaiduos, gerai praleis laiką bei aktyviau bendraus vieni su kitais, užsiims ne tik mėgstama veikla, bet ir turiningai praleis laiką.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (7760 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evaluna
  • Velykų šventės belaukiant vaikų dienos užimtumo grupėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Velykų šventės belaukiant vaikų dienos užimtumo grupėje . (2017 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/velyku-sventes-belaukiant-vaiku-dienos-uzimtumo-grupeje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:49
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo