Vengrijos sveikatos turizmo ištekliai Lietuvos turizmo produktuose


Įvadas. Literatūros ir šaltinių apžvalga. Profesinių kompetencijų sąrašas. Turizmo ištekliai. Turizmo išteklių samprata. Sveikatos turizmo ištekliai. Vengrijos sveikatos ištekliai. Vengrijos sveikatos turizmo išteklių įvairovė. Vengrijos sveikatos turizmo išteklių paplitimas ir pasiekiamumo galimybės Vengrijos sveikatos ištekliai Lietuvos turizmo produktuose. Vengrijos sveikatos išteklių paklausą Lietuvos turizmo produktuose. Sveikatos turizmo ištekliai Lietuvos turizmo produktuose. Sveikatos turizmas Vengrijoje. Vengrijos strateginė kryptis. Vengrijos sveikatos strateginė kryptis. Tyrimo metodai ir priemones. Vengrijos šalies sveikatos išteklių analize. Vengrijos šalies miestų sveikatos išteklių analizė. Vengrijos šalies miestų , sveikatos produktų analizė. Sveikatos turizmo plėtros galimybių įvertinimas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra ir šaltiniai.

Sveikatos paslaugų pasiūlą pasirinkau Vengriją, turinčią didelę dalį turizmo išteklių ir pasiūlymų panaudoti juos. Pačios Vengrijos miestų analizei panaudota įvairi statistinė informacija. Nors Vengrijos vandens procedūros tiek sveikatos stiprinimo, tiek laisvalaikio pramogoms ir ligonių reabilitacijai nuo seno žinomos, Lietuvos turistams mažai pažįstamos. Vengrijoje sveikatos paslaugas teikia viešbučiai, kurie turi gydymo kompleksus ir sveikatingumo centrus. Nors šios įstaigos pastaruoju metu be gydymo procedūrų nuolatiniams ar komerciniams klientams pradėjo teikti ne tik gydymo procedūras, bet ir atsipalaidavimui skirtas procedūras, galimų susirgimų prevencijai, kūno gražinimui ir gerai savijautai skatinti. Vengrijos paslaugų kokybę galėjau įvertinti tik išoriškai, bandžiau nustatyti paslaugos kainą, procedūrų skaičių, atskirų procedūrų rūšių pasiūlą. Kokybę turistas vertina veikiant jo vaizduotei , asmeninei patirčiai, lūkesčiams ir pačiam požiūriui.

Paslaugos kokybė paprastai išreiškiama dviejų dimensijų – techninės ir funkcinės - kokybės suma. Techninė kokybė atspindi materialius (apčiuopiamus) paslaugos teikimo komponentus, kuriais yra naudojamasi teikiant paslaugą (patalpos, įranga, technologijos ir įvairios priemonės). Funkcinė paslaugos kokybės dedamoji dimensija atspindi paslaugos teikimo procesą (žinios apie paslaugą, personalo kvalifikaciją ir elgseną, paslaugos atitikimas vartotojo lūkesčiams) (Janušonis V., Popovienė J. Kokybės sistemos. Klaipėda: S.Jokužio leidykla, 2004.)

Bandant išsiaiškinti Vengrijos sveikatos išteklius, Lietuvoje aktualumas pagrįstas sveikatos paslaugų kokybe.

Darbo tikslas: remiantis literatūriniais šaltiniais, internetine medžiaga, kelionių agentūrų duomenimis, o taip pat savo pastebėjimais, įvertinti Vengrijos turizmo išteklius, visuomenės turistų poreikiais įtakojančius veiksnius ir lemiančias priežastis. Įgyvendinant darbo tikslą , nustačiau šiuos uždavinius:

Susipažinti su sveikatos turizmo išteklių samprata ir įvairove.

Susipažinti su Vengrijos sveikatos turizmo ištekliais ir jų paplitimo dėsningumais.

Nustatyti Vengrijos sveikatos turizmo išteklių panaudojimo Lietuvoje ypatumus.

Bet kuriam moksliniam darbui reikalingas pasiruošimas: darbo tikslų ir uždavinių išsikėlimas, darbo eigos sudarymas bei metodologinis pagrindas. Bakalauro darbo idėja, manau, atsiranda visose mokslo šakose, subrandintomis naujovėmis, reiškiniais, o tam reikalingas specialus darbo procesas. Tad norėdama ištirti ir išsiaiškinti Vengrijos, kaip sveikatinimo turizmo perspektyvas Lietuvos turizmo plėtrai, šiame darbe spręsiu šiuos klausimus:

Vengrijos geografinę įtaką, organizuojant sveikatos turizmą.

Palyginsiu Vengrijos ir Lietuvos žymiausius sveikatos išteklius, kurortines vietoves.

Apžvelgsiu gyventojų susidomėjimą ir palankumą šiai turizmo krypčiai (populiariausias rinkodaros priemones).

Darbo objektas - Intensyvėjant žmonių domėjimuisi sveikatos gydymu, vis aktualesnės tampa sveikatinimo paslaugos. Nors šis klausimas yra labai glaudžiai susijęs su rinkodara ir marketingu, kasmet vis didėjant plačiai paslaugų pasiūlai, reikalinga vis išraiškingiau pristatyti sveikatinimo paslaugas. Sveikatos paslaugos Vengrijoje Lietuvos turistams nėra plačiai pristatomos. Darbo objektas yra svarbus, norint išsiaiškinti Vengrijos sveikatos turizmo išteklius, turizmo produktuose, koks yra aktualumas, naujumas, ir su kokiomis susiduriame problemomis.

Tyrimų metodai: Tiriant pasirinktos šalies – Vengrijos sveikatos išteklius, kaip turistų poreikį, padėtį bei plėtrą Lietuvos turistams Vengrijoje, remiuosi nuoseklia informacijos pateikimo analize, kurios esmė yra kuo daugiau apibendrinti Lietuvos produktus, siūlomus produktus į Vengriją. Šio darbo tikslo metodui buvo naudojama turizmo informacijos centrų informacija, kelionių agentūrų ir organizatorių bei apgyvendinimo įmonių informacija.

Temos vieta turizmo vadybos ir turistinės veiklos sistemoje.

Turizmo departamento duomenimis, 3% Lietuvos turistų buvo susiję su sveikatos ar sveikatinimo kelionėmis. Rašant šį darbą iškilo klausimas, kodėl Vengrijos siūlomos paslaugos turėtų būti įdomios Lietuvos turistams. Manau, kad ši šalis turi daug privalumų tik nėra tinkamai pateikiamos paslaugos mūsų šaliai. Paslaugų kainų atžvilgiu, Vengrija nesiskiria nuo Lietuvos. Nors ji turi gerų specialistų, vien gerų medicininių paslaugų nepakanka. Paslaugos pateikimui turi būti garantuotas susisiekimas, viešbučių infrastruktūra, ir papildomai pateikiamos pramogos. Lietuvoje vyksta didelis judėjimas ieškant pigesnių, bet ne prastesnių gydymo paslaugų. Kasmet nemažai Lietuvos gyventojų planuoja atostogas į svečią šalį, kur, taupydami laiką ir pinigus, nori vykti visa šeima. Taip norėdami ne tik pailsėti, gydytis, bet ir turėti papildomas pramogines paslaugas. Nors Vengrija yra patraukli įvairių ligų diagnostikai ir gydymui, o kainos yra prieinamos, kelionių agentūros teigė, kad yra nemažai problemų, kurios trukdo sėkmingai vystyti sveikatos turizmą Vengrijoje. Lietuvos turistai skundžiasi, kad nėra išspręstos susisiekimo problemos: ypač mažai tiesioginių reisų, nuvykus į šalį sunku pasiekti norimą viešbutį ar miestą, nėra tarptautinių traukinių sistemos, riboti autobusų reisai. Manau , kad nereiktų dėl sveikatos kelionių apsiriboti vien kelionių agentūromis. Tolygiai su ligonių gydymo centrų teikiamomis paslaugomis, turistų pritraukimu turėtų būti suinteresuotos ir gydymo įstaigos. Pavyzdžiui: Lietuvoje, viena iš ligoniams teikiamų paslaugų - kelio sąnario keitimo operacija. Tolimesnį gydymą leidžiama pasirinkti pačiam ligoniui: tęsti gydymą Lietuvoje, ar važiuoti į Vengrijos gydymo įstaigas lydint dar vienam šeimos nariui, kuris galėtų leisti laiką SPA centruose ar tiesiog užsiimti kita pramoga. Vengrijos, ir Lietuvos kurortai turėtų susivienyti ir bendrai siekti prisivilioti kuo daugiau turistų, pateikiant jiems kompleksinius pasiūlymus. Dabartiniais duomenimis, Lietuvos turistams nebėra siūlomos kelionės susijusios su sveikata, nes kelių kelionių agentūros teigia, kad nesusidaro grupės ir taip nepasiteisina organizuojamos kelionės. Plačiau išvystyti sveikatingumo paslaugas išvykstamajam turizmui reikėtų pasitelkti tam tikras rinkodaros priemones: paruošti patrauklius ir informatyvius katalogus bei kainoraščius apie Vengrijos kurortus bei SPA, lietuvių ir rusų kalbomis. Nėra atskirų leidinių vien tik apie Vengrijos šalį, pateiktos tik kelios nuorodos apie Vengrijos SPA ir Vengrijos sveikatinimo gydyklas. Internete kelionės turėtų būti susietos su daugiau paieškos žodžių, nes ne visada turistas taisyklingai išreiškia paiešką apie sveikatą. Mano nuomone, trūksta centralizuotų priemonių, skatinančių sveikatinimo turizmą ir jo įvaizdį.

  • Microsoft Word 376 KB
  • 2015 m.
  • 50 puslapių (9680 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernesta
  • Vengrijos sveikatos turizmo ištekliai Lietuvos turizmo produktuose
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vengrijos sveikatos turizmo ištekliai Lietuvos turizmo produktuose. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vengrijos-sveikatos-turizmo-istekliai-lietuvos-turizmo-produktuose.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 14:02
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo