Venos ir arterijos


Arterijos ir venos. Isorine miego arterija. Galvos jungo vena. Arteriju ir venu schemos. Kojos venoss schema. Didziojo kraujo apytakos rato arterijos. Medicina venos ir arterijos. Galvos ir kaklo arterijos. Virsutines tusciosios venos schema. Paraktines venos.

Schema ir aprašymas. Venos schema. Pagrindinės galvos ir kaklo venos. Vidinė jungo vena (vena jungularis interna). Paraktinė vena (v. Subclavia). Viršutinė tuščioji vena ( cava superior). Arterijos schema. Pagrindinės galvos ir kaklo arterijos. Paraktinė arterija (a. Subclavia). Žastinis galvos kamienas (truncus brachiocephalicus). Bendroji miego arterija (a. Corotis communis). Vidinė miego arterija ( a. Corotis interna). Išorinė miego arterija (a. Corotis externa). Apibendrinimas.

Didysis kraujo apytakos ratas prasiseda iš kairiojo skilvelio - aorta. Iš aortos lanko atsišakoja trys stambios arterijos, kurios šakojasi į smulkesnes, šios nuneša kraują į galvos ir kaklo rauminis, audinius bei organų gleivinę. Arterinis kraujas į audinius, raumenis ir organų gleivinę nuneša deguonį ir virsta veniniu krauju. Veninį kraują surenka smulkios venos, kurios jungiasi tarpusavyje, stambėja ir suteka į tuščiąją viršutinę veną, o ši nuneša kraują į dešinįjį širdies prieširdį.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2424 žodžiai)
  • Venos ir arterijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Venos ir arterijos. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/venos-ir-arterijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:21
×