Verbalinė komunikacija


Verbalinė komunikacija. Kas tai? Verbalinės komunikacijos formos. Verbalinės komunikacijos formų privalumai ir tūkumai. Vienos ar kitos bendravimo formos pasirinkimo priežastys. Naudoti šaltiniai.

Verbalinė komunikacija pasireiškia bendravimu žodžiu ir raštu. Abi komunikacijų rūšys negali vykti viena be kitos, jos papildo viena kitą ir yra neatskiriama žmonių bendravimo dalis. Tačiau akivaizdu, kad dalykinėje komunikacijoje verbalika yra svarbesnė, nes dažnai pirmieji kontaktai su aplinka pasireiškia būtent per verbalinį bendravimą. Taigi, verbalinė komunikacija yra dviejų formų:

Žodinė komunikacija – tai improvizacija, reikalaujanti specialaus pasirengimo ir žinių, oratorinių gebėjimų, netgi gero retorikos mokslo išmanymo (retorika – kalbėjimo menas). Ši verbalinės komunikacijos forma gali būti pateikiama: pranešimais, dalykinėmis kalbomis, kolegų tarpusavio bendravimu ir pan. Žodinė komunikacija gali būti monologinė ir dialoginė. Kalbėjimo efektyvumas priklauso nuo: balso tono, moduliacijos, greičio, garso stiprumo ir slopinimo. Nuo šių elementų priklauso informacijos suvokimas. Norint kad mus puikiai suprastų auditorijoje esantys žmonės ar kolega turime pasirinkti tinkamą bendravimo toną ir greitį.

Galimybės pamiršti dalį pranešimo;

Gali sukelti konfliktus, kai dalyvaujantys subjektai nėra protingi, leidžiantys sau, kad jiems darytų įtaką blogas nusiteikimas prieš pašnekovą, erzinantis išdidumas;

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (709 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta
  • Verbalinė komunikacija
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verbalinė komunikacija. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/verbaline-komunikacija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:33
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo