Vergiljus Georgikos Bukolikos


Vergilijus. Bukolikos santykis su graikų bukoline tradicija, rinkinio kompozicija ir tema. Didaktinė poema Georgikos filosofinė poemos idėja, tema. Publijus vergilijus maronas. Bukolikos. Georgikos. Literatūros sąrašas. Internetiniai šaltiniai.

Publijus Vergilijus Maronas gimė Šiaurės Italijoje 70m. pr. Kr., netoli Mantujos miesto, mirė 19 m. pr. Kr. Brundizijoje, palaidotas buvo Neapolyje, kur gyveno du paskutinius dešimtmečius. Jis gimė valstiečio šeimoje, mokėsi Kremonoje ir Romoje. Ruošėsi advokato karjerai, tačiau labiau buvo linkęs į filosofiją ir poeziją, mėgo paprastą kaimo gyvenimą. Jo dvaras buvo konfiskuotas ir perduotas Augusto veteranams. Tik Mecenato pagalbos dėka jis gavo dvarą Kampanijoje ir namus Romoje, kur galėjo ramiai gyventi ir dirbti. Už tai jis ir buvo dėkingas imperatoriui Oktavianui Augustui, visą gyvenimą išlikęs jo politikos šalininku.

Vergilijus yra didžiausias pohelenistinio Vakarų pasaulio poetas. Ciceronas Vergilijų laikė antrąja (po savęs!) didžiosios Romos viltim. Šv. Augustinas De vivitate Deo vadino jį didžiausiu iš visų įžymiųjų poetų. Sainte-Beuve teigė, kad net ir Kristaus atėjime nesą nieko, kas galėtų stebinti tą, kuris skaitė Vergilijų.

  • Lietuvių kalba Aprašymas
  • Microsoft Word 152 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (2627 žodžiai)
  • Agnė
  • Vergiljus Georgikos Bukolikos
    10 - 2 balsai (-ų)
Vergiljus Georgikos Bukolikos. (2014 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vergiljus-georgikos-bukolikos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:59
×