Verkių regioninis parkas referatas


Įvadas. Verkių regioninis parkas. Teisinė aplinka. Gamtinė aplinka. Kultūrinė aplinka. Verkių regioninio parko pramogos, tradicinės šventės. Išvados. Literatūra.


Verkių regioninio parko, kaip ir viso Vilniaus gamtinis kraštovaizdis labai įvairus. Čia aptinkamos skirtingos kilmės ir amžiaus reljefo formos, susidariusios paskutiniu ledynmečiu, vėliau smarkiai kitusios dėl vandens ir vėjo erozijos, termokarstinių, pelkėjimo ir kitų procesų, žmogaus veiklos. Verkių regioninio parko teritoriją kerta gilus senasis Neries slėnis, išgraužtas traukiantis paskutiniajam ledynui ir ištekant prieledyninėms marioms. Vaizdingiausi ir ryškiausi vandens erozijos suraižyti, statūs Neries slėnio šlaitai atkarpoje tarp Baltupio ir upelio Verkių. Vakariniu regioninio parko pakraščiu į šiaurę nuo Baltupių ir Jeruzalės tęsiasi aukštokas (iki 180 m), neplatus Jeruzalės aukštūmų masyvas, kuriuo baigiasi sudėtinga Ašmenos aukštuma. Aukštumos ribojasi su smėlinga link Neries besidriekiančia nuoladžia lyguma, kuria kadaise suklostė ledyno pakraščiuose susitvenkusios prieledyninės marios. Mažai banguota su pavienėmis kalvomis lyguma plyti didžiausioje regionionio parko dalyje.

Neris antra pagal ilgį Lietuvos upė, labai vaizdingas Neries slėnis, upė puikiai pritaikyta vandens turizmui, galima išsinuomuoti plaustus, vandens dviračius. Turniškių upelis garsėja dėl savo technikos paminklo – Naujųjų Verkių popieriaus fabrikas su inžinerinę kanalų sistema. Verkės upelis turistui gali būti idomus nes šalia jo įrengti pažintiniai takai. Baltupio upelis turi tiltą per kurį eina viena iš Kalvarijos kryžiaus kelio stotelių.

Neris yra tinkamiausia upė vandens turizmui Verkių regioniname parke, yra visos galimybės vystyti vandens turizmą, kiti mano išvardinti upeliai yra per seklūs ir per siauri vandens turizmui.

1. Valstybinės reikšmės vandens telkinys, populiari vieta tarp poilsiaujančių vilniečių, įrengtos visos sąlygos poilsiui, galima žvejoti su žvejo bilietu.

Balsio ežeras vadinamas vienu iš 6 vadinamųjų Žaliųjų ežerų. Balsys yra populiarus tarp poilsiautojų, įrengtos poilsinės, nuomajamos valtys bei vandens dviračiai, yra paplūdimys, įrengta apžvalgos aikštelė, taip pat dviračių takai, ežere taip pat galima nardyti ir žvejoti. Kiti ežerai nėra labai pritaikyti poilsiui.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1583 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Verkių regioninis parkas referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Verkių regioninis parkas referatas. (2016 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/verkiu-regioninis-parkas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:15
×