Versalio ansamblis


Trumpas įvadas. Istorija. Versalio šeimininkai. Didieji Versalio rūmai. Sodai ir parkai. Kitos Versalio ansamblio dalys. Literatūros sąrašas.

Rūmai turėjo būti didingi viskuo – mastu, dizainu ir grožiu, kurie išliktų per amžius kaip galingiausio Europos karaliaus didybės įrodymas, ir tai neabejotinai pavyko. Šie rūmai akivaizdžiai liudijo apie nepaprastą Liudviko XIV galią. 1682 metais jo dvaro rūmai Versalyje talpino dvidešimt tūkstančių žmonių, iš kurių mažiausiai penki tūkstančiai gyveno pačiuose rūmuose.

Karaliaus Saulės valdžią atspindėjo ne vien rūmai, bet ir jo sugebėjimas nuolat skirti projektui vis didesnes sumas, nepaisant plataus pasipriešinimo. Buvę įtakingi asmenys, tokie kaip iždo kancleris, kurie priešinosi vis didesnei ekstravagancijai, buvo nužeminti. Jokios kliūtys negalėjo užkirsti kelio karalių apsėstai manijai. Duc Louis de St. Simonas šitaips aprašė Versalį: „Niūri skurdi vieta, be vaizdų, be miško, be vandens ir netgi be tvirtų pamatų, nes čionykštė žemė – vien tik dribsmėlis ir klampynė; be to, rūmų viduje stinga gaivaus oro“. Karalius tik pasijuokė iš tokios kritikos ir liepė savo kareiviams melioruoti pelkę, pasodinti paaugusius medžius ir iškasti mylias duobių, kad į šulinius ir fontanus būtų tiekiamas vanduo.

Kaip rašė sodų istorikas Wilfriedas Hansmannas, užbaigtas meno kūrinys tapo „dižiausiu statiniu visoje Vakarų architektūros ir sodų istorijoje“. Liudvikas skyrė daug dėmesio žaliai aplinkai aplink rūmus. Tai bylojo Liudviko nurodymai sodų dizaineriui Andre Le Notre sukurti tokį karaliaus sodą, kokio pasaulis dar nebuvo regėjęs. Tad nuo tol rūmus supančių plotų tvarkymas ir plėtimas tapo pagrindiniu prioritetu, nusveriančiu kitus staybos darbus.

Liudvikas XIV užėmė Didįjį Trianoną, kur jis taip pat įkurdino savo brolienę princesę Palatine, savo žentą duc de Chartres ir savo dukterį kunigaikštienę de Bourbon. 1963 metais Charles de Gaulle atkūrė tai kaip svečių namus Prancūzijos prezidentams,o šiaurinis sparnas, žinomas kaip Trianon-sous-bois, buvo paverstas į oficialią prezidentinę gyvenamąją vietą. Trianon originalūs baldai buvo išmėtyti per prancūzų Revoliuciją, didžioji dalis dabartinės dalių datos nuo pirmos Imperijos. Napoleon iš naujo aprūpino rūmus visiškai ir kartais atvykdavo čia su Marie-Louise. Respublikos laikais ši vieta tapo imperatoriaus Napoleono ir jo antrosios žmonos namais.

  • Architektūra Referatas
  • Microsoft Word 8561 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2060 žodžiai)
  • Gintarė
  • Versalio ansamblis
    10 - 10 balsai (-ų)
Versalio ansamblis. (2014 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/versalio-ansamblis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:14
×