Verslas ir ekonomika naujoje Europoje ES ekonominė politika


Verslo ekonomine politika. Kultūra - naujoji es kompetencija kursinis.

Įvadas. I dalis. Naujoji europa. – europos vienijimosi ir europos sąjungos istorija. – pagrindiniai europos sąjungos siekiai, tikslai, principai ir uždaviniai. – europos sąjungos šalys steigėjos ir lyderės. – šiandieninė europos sąjungos sandara. Ii dalis. Naujosios europos įtaka verslui ir ekonomikai. – europos sąjungos biudžetas ir jo paskirstymas. – biudžetas ir jo surinkimas. – biudžeto paskirstymas. – europos sąjungos prekybiniai santykiai ir kryptys. – naujosios europos ekonominiai rodikliai ir jų reikšmė verslui. – bendrasis vidaus produktas. – vartotojų kainų indeksas. – bendrosios nacionalinės pajamos. – palūkanų normos. – nedarbo lygis. Iii dalis. Skaičiavimai ir analizė. Uždavinio formulavimas: prekių ir paslaugų kainos „prieš“ ir „po“. Metų. Uždavinio sprendimas. Hipotezė apie dviejų imčių dispersijų lygybę. Ar galima teigti, kad vartotojų kainų indeksai po įstojimo į europos sąjungą iš esmės skiriasi nuo buvusių verčių? Ar galima teigti, kad lietuvos vartotojų kanų indeksai po įstojimo į Europos Sąjungą yra ženkliai didesni nei prieš įstojimą? Kainų kitimo lietuvoje po. Metų prielaidos. Išvados ir pasiūlymai. Naudota literatūra.

Europos istorija turbūt žinoma kaip viena iš įdomiausių, kuri ne kartą buvo ne tik skaldoma ir dalijama, o taip pat ir vienijama. Ir, ko gero, kiekvienas bandydamas įsivaizduoti naująją Europą greičiausiai įvardintų Europos Sąjungą, kuri suvienijo karų ir nesantaikos suskaldytą žemyną. Daug kalbama ir rašoma apie Europos Sąjungą kaip unikalią valstybių sąjungą, duodančią ypatingą naudą šalims narėms ir atliekančią itin svarbų vaidmenį pasauliniame kontekste bei daranti didelę įtaką pasaulinės ekonomikos raidai. Į Europos Sąjungą integruojasi vis daugiau valstybių siekdamos prisijungti prie bendrosios rinkos, taip tikintis pagerinti verslo sąlygas, ekonominę valstybių plėtrą, suteikti savo šalies piliečiams daugiau laisvių keliauti, mokytis ir dirbti užsienyje bei gauti Europos Sąjungos finansinę paramą įvairiems projektams.

Tačiau ar visa ši teikiama gerovė taip pat turi savo kainą. Šengeno sutartimi pravertos valstybių sienos dar labiau spartina globalizaciją, kurios viena didžiausių pasekmių šalims – kultūros nykimas, maišymasis. Stodamos į Europos Sąjungą šalys vardan suteikiamos gerovės atiduoda dalį savo suvereniteto, o pati Europos Sąjunga vadinama konfederacija – tai tokia valstybių santykių forma, kai į sąjungą įeinančios valstybės dalį savo kompetencijos perduoda konfederacijos valdymo institucijoms, tačiau išlieka suvereniais subjektais. Kartais pasigirsta ir palyginimų, kad JAV pradžia taip pat buvo konfederacija, kuri vėliau tapo federacija – tokia valstybė, kurioje politinių sprendimų priėmimo kompetencija yra konstituciškai išdalinta tarp centrinių valdymo institucijų ir federacijos subjektų, istoriškai federacijos susiformuoja iš buvusių nepriklausomų valstybinių darinių.

Pasirinkta kursinio tema labai aktuali tiek tarptautiniu mastu veikiančioms įmonėms, tiek ir asmenims, kurie dar tik planuoja steigti įmones. Išmanant Europos Sąjungos ekonominę politiką pirmiesiems lengviau prognozuoti ateitį ir prisiderinti prie numatomų situacijų, o likusiems, lengviau generuoti naujas ir galbūt unikalias verslo idėjas, žinant kokias verslo sritis palaiko visa Europa.

Todėl kursinio projekto tikslai yra:

1.Atskleisti kokie požymiai byloja apie naują ekonominį ir politinį istorijos etapą – naująją Europą, susieti šias istorines žinias su dabartiniais įvykiais bei įžvelgti galimas tendencijas.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1133 KB
  • 2013 m.
  • 34 puslapiai (6290 žodžiai)
  • Universitetas
  • Veta
  • Verslas ir ekonomika naujoje Europoje ES ekonominė politika
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslas ir ekonomika naujoje Europoje ES ekonominė politika. (2013 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslas-ir-ekonomika-naujoje-europoje-es-ekonomine-politika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:41
×