Verslas ir etika. Bendravimas


Etika versle. Bendravimas versle. Bendravimas su klientais etiketas. Verslo etikos svarba rinkos ekonomikoje. Verslininko etika. Kaip bendrauti versle. Verslas ir bendravimas. Rasinys kaip dvasinguma derinti su verslumu pavyzdziai. Bendravimo etika. Verslininko veiklos etines nuostatos.

Elgesys su vadovais. Ko nereikėtų užmiršti pasisveikinant. Etiško sprendimo svarba. Ir ginčytis reikia mandagiai. Kada ir kaip kreiptis “tu ar jūs”. Išvaizda – pirmas ir tikras įspūdis. Kūno kalba – kas tai? Kalbėjimas telefonu. Bendravimas su klientais.

Verslo etika – tai etikos sritis, besiremianti moralės principų ir verslo pasaulyje veikiančių standartų visuma, atsirandanti sąveikaujant verslui ir etikai. Tai etikos kodeksų kūrimas verslo organizacijose, įmonėse ir bendrovėse, įprastų etikos taisyklių laikymasis, moralinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo gerinimas.

Kai verslo pasaulis taip greitai auga ir keičiasi sunku suspėti taip greitai prie jo prisitaikyti, todėl mes vis rečiau susimąstome apie moralės normas. Kaip mes elgiamės, ar mes sąžiningi su savo kolegomis ir klijantais?.

Darbu yra sukurta bei toliau kuriama žmonijos civilizacija ir kultūra, materialinės ir dvasinės vertybės. Todėl dabar yra būtinybė, kad žmogus galėtų pragyventi, visuomenių ir kultūrų pagrindus, nes padeda rasti gyvenimo prasmę ir siekti bendro tikslo.

Tačiau dar labai dažnai verslo etika painiojama su verslo etiketu, gebėjimu organizuoti įmonės veiklos pristatymu, vesti derybas. Verslo etika – tai ne derybų organizavimo menas, ne įmonės pristatymas, ne etiketas. Tai – vadybos mokslo dalis.

įvairiose veiklos srityse galioja tik savi nerašyti profesiniai įstatymai, normos, papročiai ir tradicijos.

Verslininko veiklos rinkoje moralumo išraiška – elgsena, normos, vertybės – ir yra verslo etikos objektas. Verslininko etikos kodekse turėtų būti įrašytos šios bendrosios nuostatos, kuriomis derėtų vadovautis kiekvienam save gerbiančiam verslininkui.

Verslininkas turi siekti ne sunaikinti konkurentą, bet ieškoti abipusiškai naudingo bendradarbiavimo.

Verslininkas turi sąžiningai vykdyti įsipareigojimus verslo partneriams ir stengtis, kad šie taip pat elgtųsi su juo.

Rizika, kuriai ryžtasi verslininkas, imdamasis kokio nors verslo, turėtų būti pagrįsta, o atsakomybė už jos padarinius – asmeniška.

Verslas – rizikinga veikla: galima ne tik praturtėti, bet ir viską prarasti, todėl verslininkas turi būti tam psichologiškamūsų šalyje verslas kol kas pripažįstamas ne kaip sąžininga ar legali, bet kaip kriminalinė ar iš dalies kriminalinė veikla, o verslininkas – kaip perpirkinėtojas, perpardavinėtojas ar tiesiog sukčius, nesilaikantis etinių principų. Visa tai rodo, kad laikas pastebėti ir dorovingus veiksnius, o jų priešingybėmis – teikti etikos žinių ir reikalauti iš jų dorovingo verslo.

Moksliniu požiūriu verslas ir dorovė, ekonomika ir etiketas, pragmatiškumas ir dvasingumas turi būti derinami bet kurioje veikloje, taigi ir versle.

  • Microsoft Word 420 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1849 žodžiai)
  • Universitetas
  • Virginija
  • Verslas ir etika. Bendravimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslas ir etika. Bendravimas. (2011 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslas-ir-etika-bendravimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 01:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo