Verslas ir etika. Etinės teorijos taikomos versle


Verslo teorijos taikomos versle. Etikos teorijos versle. Vartotoju saugumas etika. Moralinė tarša visuomenėje referatas. Etika versle.

Įvadas. Verslas ir etika. Etinės teorijos, taikomos versle. Teisingumas ir ekonominės sistemos. Etinių sprendimų priėmimas organizacijoje. Organizacijos moralinė ir socialinė atsakomybė. Aplinkos apsauga ir vartotojų saugumas. Marketingas ir etika. Auditas. Finansinės institucijos. Kompanijų perėmimas. Darbuotojų teisės ir pareigos. Neteisėtų veiksmų atskleidimas organizacijoje. Tarptautinio verslo etika. Organizacijos moralinis kodeksas. Pastebėjimai apie perskaitytą knygą. Išvados.

Vadovėlyje nagrinėjamos problemos, iškylančios dėl aplinkos taršos, nepakankamo vartotojų saugumo, nesąžiningos reklamos, darbuotojų teisių pažeidimų.

Verslo etikos disciplina ir sąvoka yra gana naujos ir mažai suprantamos šiandieninėje Lietuvoje, tačiau jos yra labai svarbios kuriant teigiamą šiuolaikinio verslininko įvaizdį. Verslo etika stengiasi atsakyti į klausimą, ar verslo praktika ir veikla yra priimtina visuomenei. Tarp verslo ir etikos yra labai stiprus ryšys, kuris pateikia keletas požymių: mechanizacijų versle atskleidimas ir ryški visuomenės reakcija į tai; populiarių grupių susiformavimas; susirūpinimas verslo būkle, išreikštas konferencijų ir seminarų rengimu. Pats verslas ekonomiškai yra naudingas tiek verslininkui, tiek valstybei, nes jis garantuoja pelną verslininkui, o valstybei – mokesčius.

Aristotelis buvo pirmasis, kuris etiką įvardijo kaip moralės teoriją. Etika moko trijų dalykų: ką reiškia būti žmogumi; kas yra gyvenimas, ar jis turi prasmę; koks yra vieno individo santykis su kitais ir su gamta.

Teisingumas tai yra teisingų dalykų įgyvendinimas, jų praktinis pasireiškimas, (įsi)viešpatavimas, tiesos ir teisybės siekis. Teisingoje visuomenėje visi turi lygias teises. Žmonės naudoja moralės taisykles, kurios nurodo, kas yra teisinga, o kas ne.

  • Vadyba Analizė
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai (8873 žodžiai)
  • Nezinomas
  • Verslas ir etika. Etinės teorijos taikomos versle
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslas ir etika. Etinės teorijos taikomos versle. (2012 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslas-ir-etika-etines-teorijos-taikomos-versle.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:51
×