Verslas ir etikos kodeksas


Verslas ir etikos kodeksas. Įvadas. Kas yra verslas? Kas yra etikos kodekslas? Pirmaeiliai kodekso tikslai. Antraeiliai kodekso tikslai. Etikos kodekso trūkumai ir pranašumai. Etikos kodekso pranašumai ir trūkumai. Individo, profesijos ir organizacijos etikų priklausomybės schema. Išvados. Naudota literatūra.


Įvadas Kas yra verslas? Kas yra etikos kodeksas? Pirmaeiliai kodekso tikslai Antraeiliai kodekso tikslai Etikos kodekso privalumai Etikos kodekso trūkumai Individo, profesijos ir organizacijos etikų priklausomybės schema Išvados.

Sumažinti galimybę neetiškam elgesiui reikštis. Aiškiai nubrėžti atsakomybės ribas. Skatinti etines darbuotojų orientacijas. Atlikti moralinio švietimo funkciją. Drausminti profesijos ar organizacijos atstovus. Padėti priimti sprendimus. Didinti visuomenės pasitikėjimą.

Gerinti profesijos ir organizacijos įvaizdį visuomenės akyse. Suteikti profesijai monopoliją. Ugdyti organizacijos etiką.

Pagrindiniai trūkūmai: Kodeksai skatina biurokratizmą. Kodeksas neretai ignoruoja tas organizacijoje iškilusias problemas, kurios parodo tikrąjį organizacijos veidą. Organizacija gali turėti kodeksą, tačiau ji negali juo vadovautis kaip įstatymu. Kodeksuose deklaruojami principai pernelyg migloti, nereti, nesaiškus ir jų įgyvendinimo mechanizmas. Kodeksas neinspiruoja geresnio elgesio, kritikos naujovių.

Apibendrinant, galima teigti, jog etikos kodeksas yra neatsiejama verslo dalis. Nors galima įžvelgti ir minusų, tačiau jo nauda yra aiškiai pastebima.

  • MS PowerPoint 1362 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (441 žodžiai)
  • Giedrė
  • Verslas ir etikos kodeksas
    10 - 10 balsai (-ų)
Verslas ir etikos kodeksas. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslas-ir-etikos-kodeksas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:55
×