Verslinė tvarka ir biurokratinė tvarka esė


Esė „Verslinė tvarka ir biurokratinė tvarka“.

Šie, mano aprašyti, valdymo būdai gali būti taikomi tik tam tikrose srityse, kadangi kas tinka vienai sričiai, tas dažniausiai visiškai netinka kitai. Biurokratinė tvarka paprastai galioja valdiškų reikalų tvarkymo srityje (politikoje ir t.t.), o verslinė – pramoninėje srityje (srityje, kuri siekia pelno). Tai puikiai iliustruoja pavyzdžiai: „Valdiškų reikalų tvarkymas skiriasi nuo pramoninių procesų, kaip žudiko persekiojimas, nuteisimas ir bausmės įvykdymas skiriasi nuo javų auginimo ar batų gaminimo. Valdžios efektyvumas ir verslovės efektyvumas yra visiškai skirtingi dalykai. Įmonės valdymas negali būti pagerintas imituojant policijos nuovados valdymą, o mokesčių inspekcijos darbas negali tapti našesnis naudojant automobilių gamyklos metodus.“ (1, 42). Jeigu šios valdymo tvarkos būtų naudojamos ne pagal paskirtį, šalyje kiltų suirutė. Sunku būtų net pagalvoti, kas nutiktų jei policiją pradėtų veikti pagal pelno siekiančios verslo įmonės tvarką. Daugelio žmonių problemos liktų neišspręstos, kadangi policija negalėtų veikti efektyviai.

Taigi, biurokratinė tvarka ir verslinė tvarka viena nuo kitos skiriasi kaip diena nuo nakties. Pirmoji (biurokratinė tvarka) paprastai naudojama administracinėje srityje, o antroji (verslinė tvarka) – pelno siekiančioje verslo įmonėje. Biurokratinės tvarkos teikiamos naudos negalima išmatuoti pinigais, kadangi ji teikia kitokią gerovę – žmonių saugumą, įstatymų laikymąsį ir t.t. Verslinės tvarkos teikiamą naudą, atvirkščiai, galima išmatuoti pinigais. Tai yra pagrindinis mano aprašomų tvarkų skirtumas. Jeigu šių skirtingų tvarkų panaudojimas susikeistų, šalyse kiltų suirutės. Taip atsitiktų dėl to, kad tie organai, kurie turėtų valdyti šalį ir siekti visokeriopos gerovės šalies gyventojams, pagrindiniu savo tikslu paverstų pelno gavimą ir gyventojų gerovės užtikrinimą kuo mažesnėmis sąnaudomis (taip pat kaip ir kiekvienoje verslo įmonėje). Biurokratinės tvarkos bruožų perkėlimas į verslo įmones neleistų joms dirbti taip efektyviai, kadangi būtų varžoma pavaldinių saviveiklos laisvė.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1050 žodžiai)
  • Valentinas
  • Verslinė tvarka ir biurokratinė tvarka esė
    10 - 6 balsai (-ų)
Verslinė tvarka ir biurokratinė tvarka esė. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/versline-tvarka-ir-biurokratine-tvarka-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:38
×