Verslinė tvarka


Verslinė tvarka ir biurokratinė tvarka. „ Pažangiečių “ požiūris. Verslinė tvarka.

Žodį „biurokratija“ priimta laikyti keiksmažodžiu. Niekas nenori vadinti save biurokratu, nes mano, kad šis žodis yra įžeidžiantis. Niekas neabejoja, kad biurokratija turi daug trukumų ir neturi egzistuoti mūsų laikais. Tiesa, kad biurokratija pilna neatlyžtančios neapykantos privačiam verslui ir verslo laisvei. Bet biurokratizmo šalininkai didžiuojasi šituo. Kiekviename verslininke jie mato visuomenės priešą.

Šiais laikais aktualus klausimas yra: ar visuomenė turi būti organizuojama privačios gamybos priemonių nuosavybės pagrindu (kapitalizmas, rinkos sistema), ar visuomeninės gamybos priemonių kontrolės pagrindu (socializmas, komunizmas, planinė ekonomika). Negali būti jokio kompromiso tarp kapitalizmo ir socializmo. Piliečiai turi pasirinkti tarp šių dviejų sistemų.

Kadangi anksčiau verslo įmonės buvo mažos, verslininkas galėjo lengvai daryti svarbesnius sprendimus, lengvai valdyti savo verslą.

Dabar nuosavybė tapo nuasmeninta, savininkas, kuris net ir teisiškai patvirtintas kaip savininkas neturi jokios įtakos tvarkant reikalus.

Verslo laisvės gynėjai priskiria didelėms korporacijoms savybes, kurios atitinka mažas ir vidutines korporacijas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (647 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jana
  • Verslinė tvarka
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslinė tvarka. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/versline-tvarka.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 09:36
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo