Verslininkas aprašymas


Verslininkas aprašymas.


Verslininkas būdamas viena iš žmogaus veiklos sričių, pirmiausia turi tarnauti žmogui, jo gerovei. Verslininko veiklos tikslas – stengtis patenkinti visuomenės poreikį įsigyti tam tikrų prekių ar gauti paslaugų ir už parodytą ryžtą ir prisiimtą riziką gauti atlyginimą – pelną.

Savo energinga veikla rinkoje verslininkas ne tik ugdo visuomenės poreikį įsigyti naujų prekių bei gauti paslaugų, išplėsdamas pasirinkimo galimybę, bet ir pabrėžia savo, kaip kūrėjo, buvimą.

Tačiau labai svarbu, kad verslo teikiamos paslaugos nekenktų žmogaus sveikatai, nepažeistų ir neniokotų visuomenės ekologinės ir ekonominės aplinkos. Šią nuostatą pažeidžia tie, kurie, pavyzdžiui, prekiauja narkotikais, ekologiškai nešvariomis prekėmis, imasi aplinką teršiančios gamybos.

Pelnas, gautas nedoru būdu, pažeidžiant visuomenėje galiojančius įstatymus, ne tik menkina verslininko įvaizdį visuomenės akyse, bet ir skatina tam tikrą dalį visuomenės tokį jo elgesį laikyti ekonomikos nepastovumo kaltininku ir palaiko valdininkijos pastangas perskirstyti verslininkų uždirbtas lėšas. Tačiau patirtis rodo, kad tokia praktika yra neveiksminga, nes ji nesukuria naujų darbo vietų, neugdo iniciatyvos, o tik skatina valstybės išlaikytinių nuotaikas visuomenėje.

Be to, sprendžiant nedorai gauto pelno įteisinimo reikalus, dažnai tenka naudotis nusikalstomų grupuočių paslaugomis, todėl susidaro verslo kriminogizacijos pavojų. Tai ypač būdinga pokomunistinėms šalims, kur verslo plėtojimą reguliuojantys įstatymai yra netobuli, o pagunda jų nepaisyti – didelė.

Konkurencija yra vienas iš rinkos požymių. Ji skatina pažangą įvairiose visuomenės gyvenimo srityse. Tačiau konkurencija turi būti sąžininga, civilizuota. Civilizuoto verslo šalyse konkurencijos kovą rinkoje net iki sunaikinant konkurentą keičia abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo paieškos, nes:

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1308 žodžiai)
  • Dovile
  • Verslininkas aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslininkas aprašymas. (2016 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslininkas-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:27
×