Verslininko etika


Etika versle. Verslo etikos svarba rinkos ekonomikoje. Etikos diegimas imoneje ir verslininko etika. Verslininkonetika. Verslininko ekologine etika. Ese verslo etikai. Verslo etika referatas. Referatai kas yra verslas. Etika ir verslas referatas.

Įvadas. Etika versle. Verslininko etika. Literatūros sąrašas. Žmonės yra skirtingi. Kiekvienas turi savitą ryšį su kultūra, religija, mokslu. Žmogų veikia aplinka – artimesnė (šeima) ir tolimesnė (darbinė, ekonominė, politinė). Tarp žmogaus ir aplinkos yra abipusis ryšys. Verslininko etika. Aplinka kuria žmogų, o žmogus aplinką. Visi mes esame skirtingi , todėl ir etika negali pritaikyti vienos taisyklės visiems.

Verslas – tai organizuotos individų pastangos pagaminti ir pateikti tokį produktą ar paslaugą, kurio reikia visuomenei. Tai susiję ir su visuomenės poreikių tenkinimu ir, žinoma, siekiu gauti pelno, tenkinant tą poreikį. Apibendrinant galima teigti, jog verslas – tai aktyvi žmonių veikla, siekianti pelno. Verslininkas, kaip rinkos subjektas, yra šio fenomeno dalis. Jo elgesys, moralės principai, normos, vertybės ir yra verslo etikos objektas.

Verslo etika – tai etikos sritis, kuri atsiranda verslui ir etikai sąveikaujant. Tai moralės principų, normų, taisyklių, padedančių elgtis verslo pasaulyje, visuma ir leidžia kalbėti apie vepirma, verslininko charakterio bruožai (dorumas, lojalumas, kruopštumas) gali būti pavyzdžiu kitiems, skatinti ir burti žmones sumanymui realizuoti.

Antra, verslininko veiksmai kuriant turtą, žmonių gerovę, veiksmingai panaudojant išteklius, diegiant ekologiškai saugias technologijas ir kt.

Trečia, firmos veiksmai (vartotojų interesų paisymas, gaminamų prekių ir paslaugų saugumas ir kt. ) ir principaiverslininkas valdo įmonę, organizuoja jos veiklą ir atsako už jos sėkmę. Pastaroji priklauso ne tik nuo verslininko įgūdžių bei mokėjimo naudotis tam tikrais įrankiais, bet ir gebėjimo priimti sprendimus, remtis visuomenės pripažintomis vertybėmis. Kitaip tariant, matyti progas ten, kur kiti mato tik sunkumus, neužmiršti ir etikos taisyklių, kverslas – viena iš žmogaus veiklos rūšių. Pirmiausia jis privalo tarnauti žmogaus gerovei. Antra vertus, verslas padeda tobulėti ir pačiam žmogui – suteikia naujų įgūdžių. Verslininko tikslas – stengtis patenkinti visuomenės poreikius ir gauti pelną už iniciatyvumą ir riziką, nors tai ne visada pavyksta.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1301 žodžiai)
  • Universitetas
  • Verslininko etika
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslininko etika. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslininko-etika.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 19:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo