Verslininkystė skaidrės


Verslininkystė. Kas yra verslas? Kaip tampama verslininku? Strategijos, kurių laikosi verslininkai. Smulkiojo verslo vaidmuo ekonomikoje. Smulkiojo verslo privalumai. Klausimas. Verslo organizavimo formos. Individualioji įmonė. Individualios įmonės privalumai. Individualiosios įmonės trūkumai. Ūkinė bendrija. Ūkinės bendrijos privalumai. Ūkinės bendrijos trūkumai. Bendrovė. Bendrovės privalumai. Bendrovės trūkumai. Klausimai. Kitos verslo organizavimo formos. Valstybinės bendrovės. Verslas ir etika. Verslo idėja. Išorinė verslo aplinka. Verslo netiesioginės įtakos veiksniai.


Verslas – veikla, susijusi su rizika. Žodis „Įmonė“ vartojamas verslo struktūrai apibėžti. Rinkos ekonomikoje verslininkai laisvai sprendžia, ką gaminti, pirkti ir parduoti rinkoje.

Verslininkai yra kūrybiškos ir atsakomybės nebijančios asmenybės. Jiems būdingas kritiškas mąstymas ir pasirengimas perkelti idėjas į verslą. Štai keletas žinomų verslininkų charakterio bruožų: Pradėjo veiklą būdami labai jauni; Gamina ir parduoda visai paprastus produktus; Pastebi naujus pardavimo būdus; Atranda naujas rinkas ir sukuria joms naujus produktus; Tobulina savo idėjas; Įgyvendina savo idėjas ne tik nuosavame versle.

Pasinaudoja netikėta galimybe; Reaguoja į besikeičiančias rinkos sąlygas; Patobulina gaminį arba gamybos procesą; Sukuria prekės ar paslaugos pakaitalą; Nustato demografines tendencijas.

Kaip manote su kokiais sunkumais gali susidurti smulkusis verslas? Paminėkite bent du pavyzdžius?

Yra trys skirtingos verslo organizavimo formos: Individualioji (personalinė) įmonė; Ūkinė bendrija; Bendrovė;.

Visiška turtinė atsakomybė. Už visas individualiosios įmonės skolas ir įsipareigojimus atsako savininkas. Ribotas finansavimas. Verslui pradėti jo savininkas gali gauti tik tiek lėšų, kiek turi susitaupęs bei gali pasiskolinti. Ribotos galimybės. Nedidelės galimybės plėstis. Maži vadybos ištekliai, menkos karjeros perspektyvos samdomiesiems darbuotojams. Verslo trapumas. Individualiosios įmonės rinka gali sumažėti arba konkurentai gali atsiriekti didelę rinkos dalį.

Ūkinė bendrija – verslo įmonė, priklausanti dviem ar daugiau asmenų, kurie kartu yra verslo bendraturčiai ir vadovai.

Organizavimas. Kaip ir individualiąsias įmones, ūkines bendrijas santykinai lengva įkurti, jų pajamos atskirai neapmokestinamos.

  • Verslas Skaidrės
  • MS PowerPoint 873 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (984 žodžiai)
  • Tautvydas
  • Verslininkystė skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslininkystė skaidrės. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslininkyste-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:51
×