Verslininkystė verslo konspektas


Individualios veiklos, kuria galima verstis turint verslo liudijimą klasifikatorius. Restruktūrizuojant ar naikinant įmones. Svarbūs verslo eurointegracijai teisės aktai. Įmonės kūrimas, finansavimo problemos. Kas yra įmonės kūrimas? Informacija turi būti valdoma. Reklamos procesai ir jos ypatumai. Verslo būklės analizė ir vertinimas. Laisvos konkurencijos principai.


Verslas – kiekviena legali ir teisėta veikla, kurios dėka užsidirbama pragyvenimui gaminant kažkokį produktą, nepriklausomai ar tai gamyba ar paslauga ir tai teikia naudą visuomenei ir jos nariams.

Svarbiausia versle – žmogiškasis faktorius, t.y. kas ir kaip organizuoja verslą.

Verslo organizavimas – tai įvairių veiksnių įtakojama veikla, kurios tikslas sėkmingai funkcionuojanti ir duodanti pelną įmonė.

Pagrindinis principas verslo organizavime – parduoti brangiau prekę nei ji kainavo.

Verslininkai - žmonės, organizuojantys verslą, turintys kapitalą, ieškantys veiklos sričių, galinčių atnešti pelną.

Verslo aplinka – tai visos išorinės sąlygos įtakojančios verslininko sprendimus.

Verslo sąlygos LR pradėtos reglamentuoti tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Pirmieji įstatymai būtent buvo susieti su verslu ir galimybe atsirasti privačiam verslui. Tai sąlygojo laisvos rinkos atsiradimą.

1.Išryškina vartotojo poreikius ir skatina verslininkus operatyviai reaguoti į jų pasikeitimus.

3.Kai kurių veiklos sričių nuostolingumas – sveikatos apsauga, moksliniai tyrimai, komunaliniai patarnavimai.

Visi šie subjektai veikia verslininką ir bendraujant su ūkio subjektais tenka parodyti tam tikras savybes.

Verslininkas – pagrindinė varomoji jėga. Tai žmogus, realizuojantis savo idėjas, naudojantis savo ar pritrauktas lėšas ir siekiantis gauti pelną.

Verslo subjektų interesų nesutapimas. Laisvoji rinka nėra griežtai apibrėžta, o verslininkas organizuojatis ir formuojantis savo veiklą pats atsako už savo veiklos rezultatus. Verslo pasaulis suformuoja verslininkui tam tikrus bruožus, reikalavimus ir veikia asmenines jo savybes.

3.Asmeninės savybės, kurios dažniausiai sąlygojamos verslo aplinkos – iniciatyvumas, komunikabilumas, gebėjimas vadovauti, užsispyrimas, imlumas informacijai, polinkis į pamatuotą riziką.

Verslui pradėti reikia idėjos. Dažniausiai idėjos atsiranda tada, kai yra “neišsprendžiamos” problemos. Versle į jas gilinamasi ir taip surandama pelninga verslo sritis.Idėjos gimdo rinkų aktyvumą, naujas investicijas, naujas darbo vietas, gyvenimo kokybės gerinimą. Dažniausiai geros idėjos įgyvendinamos bendromis kelių verslininkų pastangomis. Dažnai idėja tampa verslininkui svarbesnė už tikslą.

1.Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmai. Įkurta 1920 m. – 1940 m., atkurta 1990 m.1995 įstaymas išleistas reglamentuojatis LPPAR veiklą.(Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje)

Egz. Akcizai, konsulinis, loterijų ir azartinių lošimų, aplinkos teršimo, už valst. Gamtos išteklius, naftos ir dujų išteklių, įmokos į garantinį fondą, gyventojų pajamų m., nekiln.turto, už valstybės turto naudojimą patikėjimo teise, PVM, paveldėjimo mok., priv.soc.draudimo, pelno mok., valstybės rinkliava, žemės mok., žyminis mok.

Įkūręs įmonę verslininkas tampa pilnateisiu rinkos dalyviu su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm. Jo veiklą reglamentuoja visa eilė įstatymų, kurių nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės už jų nevykdymą.

Įmonės kūrimas yra glaudžiai susijęs su finansinėm problemom. Verslininko sugebėjimas pritraukti reikiamą kapitalą ir padaryti savo įmonę patrauklią investitoriams yra pats svarbiausias sugebėjimas. Jei mes skolinam kapitalą, kiekvienas kreditorius turi savo kapitalo skolinimo tvarką ir laikosi vienodų principų:

Įmonių savininkams, norintiems parduot ar įsigyt įmonę ar dalį verslo, svarbu žinot kokia yra jų verslo ar įmonės vertė.

3.Jungiantis su kita firma, įmonių sujungimo atveju svarbu nustatyti, teisingai pagrįsti akcijų paskirstymą tarp atskirų akcininkų.

2.Santykinių rodiklių naudojimo metodu, kada firmos vertė nustatoma remiantis panašių firmų panašių santykinių rodiklių palyginamąja analize.

1.Per daug optimistiškos pardavimo prognozės neįvertinant to fakto, kad rinkoje gali padidėti konkurencija ir sumažėti pelningumas.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (5104 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Verslininkystė verslo konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslininkystė verslo konspektas. (2017 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslininkyste-verslo-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 18:29
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo