Verslininkystes ir verslo samprata


Verslo skaidrės. Verslininkystės ir verslo samprata. Verslininkystės samprata. Verslininkystė plačiąja prasme. Verslininkystė siaurąja prasme. Kas yra verslas? Verslo samprata. Kas yra verslininkas? Kas yra verslumas? Verslumo sąvokos paremtos. Verslios asmenybės savybės. Verslo motyvai. Jei nusprendėte pradėti verslą, tai nuo ko? Verslininko tikslai kiekybiniai ir kokybiniai. Verslininkas turi rūpintis. Pagrindinės verslo sąvokos Prekė. Pagrindinės verslo sąvokos Paslauga. Pagrindinės verslo sąvokos Produktas. Pagrindinės verslo sąvokos Kaina. Pagrindinės verslo sąvokos Išlaidos. Išlaidos. Pagrindinės verslo sąvokos Pajamos. Pagrindinės verslo sąvokos Pelnas. Skiriamieji verslo bruožai. Ekonominiai verslo principai. Antiverslas. Pseudoverslas. Verslo kūrybos bruožai. Verslo kūrybos sudėtinės dalys. Verslo sėkmės veiksniai. Verslo etapai. Naujų idėjų šaltiniai. Verslo schema.


Kūrybingumas ir inovatyvumas; Iniciatyvumas; Pasitikėjimas savimi; Kritinis mąstymas ir vertinimas; Padėties kontrolė; Atkaklumas;.

Polinkis rizikuoti; Poreikis siekti; Siekis būti nepriklausomam; Lyderystė; Intuicija; Tolerancija neaiškumui Ir kt.

Noras reguliuoti savo asmenines pajamas; Noras vadovauti; Būti nepriklausomu; Vilioja verslininko prestižas.

Aiškiai apibrėžti verslo kryptį; įvertinti rinką; įvertinti konkurentus; turėti pradinį veiksmų planą; nusistatyti išankstines prognozes; atsižvelgti į įmonės tipą; kokia tai bus veikla: komercinė, ūkinė ar kitokia veikla.

Išgyventi rinkoje; Gauti pelną; Palaikyti tam tikrą investicijų lygį; Pasiekti tam tikrą apyvartą; Kasmet padidinti pardavimus; Padidinti užimamos rinkos dalį ir t.t.

Teikti geras prekes ar paslaugas; Geri ryšiai su partneriais; Būti lyderiu tam tikrame ekonomikos sektoriuje ir t.t.

Gamyba; Vadovavimu; Personalu; Pardavimais; Marketingu; Apskaita; Finansais...

Tai – ekonominė gėrybė, tenkinanti vartotojo poreikius, tačiau neturinti materialios formos, jos negalima išsaugoti, todėl dažniausiai suvartojama jos gavimo metu. Pvz.: valymas, skalbimas, gydymas, konsultacijos, apsauga ir pan.

Tai pinigų kiekis, kurio nori pardavėjas. Ši kaina pirkėjui tampa išlaidomis, jeigu jis sutinka mokėti šią sumą. Verslas “ima” kainą už paslaugas ir prekes, kurias teikia. Kai verslas perka prekes ir paslaugas, už juos tenka mokėti – tai verslo išlaidos.

  • Verslas Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Neismanelis3000
  • 46 puslapiai (1346 žodžiai)
  • Verslo skaidrės
  • MS PowerPoint 3577 KB
  • Verslininkystes ir verslo samprata
    10 - 7 balsai (-ų)
Verslininkystes ir verslo samprata. (2015 m. Lapkričio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/verslininkystes-ir-verslo-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:20