Verslo ciklai konkurencijos analizėje ir prognozavime


Įvadas. Verslo ciklo esmė, stadijos ir svyravimai. Verslo ciklo sąvoka. Ciklo stadijos (fazės). Nuosmukio ekonominiai kaštai. Ciklinių svyravimų priežastys. Bendrosios paklausos pokyčiai. Investicijų svyravimas. Verslo ciklo indikatoriai. Bendroji paklausa ir bendroji pasiūla. Bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos pusiausvyra. Bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos neatitikimas. Ekonominio (verslo) ciklo poslinkiai ir politikos pasirinkimo galimybės.

Demokratinėje visuomenėje šie daugumai žmonių svarbūs tikslai tampa ir valstybės tikslu. Praktiškai šalies gerovė priklauso nuo vyriausybės vykdomos politikos. Kokias sąlygas vyriausybė sudaro vystytis šalies ekonominiam lygiui, tokios pasekmės atsiliepia ne tik finansinėje srityje, bet ir socialinėje, t.y. ar žmonės yra laimingi (visomis prasmėmis), gyvendami šioje šalyje.

Verslo ciklo sąvoka apibūdina bendrą visų pagrindinių ekonomikos indikatorių dinamiką. Kiekvienas ekonominis procesas ir jo indikatoriai turi savų ciklinės raidos ypatybių. Ekonominio ciklo bendras vaizdas atsiskleis ištyrus ir įvertinus įvairių ekonominio aktyvumo rodiklių (bendrojo nacionalinio ar vidaus produkto augimo tempų, bendrosios pardavimų apimties, bendrojo kainų lygio, nedarbo lygio ir kt.) svyravimus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (5531 žodžiai)
  • Agne
  • Verslo ciklai konkurencijos analizėje ir prognozavime
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo ciklai konkurencijos analizėje ir prognozavime. (2013 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ciklai-konkurencijos-analizeje-ir-prognozavime.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:39
×