Verslo egzamino paruoštukė


Kokie santykiai yra organizacijoje? Kaip skirstomos įmonės pagal riziką, kapitalą? Kokios įmonės privatūs ir kokios viešieji juridiniai asmenys? Kokios įmonės yra ribotos ir kokios yra ne atsakomybės? Koks narių skaičius gali steigti kooperatinę bendrovę? Ūkinė bendrovė, kokio kapitalo reikia įmonėms? VŠĮ, kas tai? Lengvatinė įmonė, kas tai? Kokios yra darbo apmokėjimo sistemos? Kas yra overdraftas (sąskaitos pereikvojimas)? Kokios yra organizacinės valdymo struktūros funkcijos? Kokios yra paslaugų savybės? Žmogiškųjų išteklių valdymo funkcijos. Kokios yra akcijos? Vekseliai. Obligacijos. Hipotekos lakstai. Trumpalaikis kreditas (tiekėjų kreditai). Ateities sandoris (future). Kokia yra verslininkystės nauda? Kas yra verslas? Pagal ką reikia pasirinkti įmonės teisinę formą? Kas yra rentabilumas? Kas yra pasirenkamieji ir ateities sandoriai? Akcijos.

Privatūs: Individuali įmonė (IĮ); Tikrosios ūkinės bendrijos (TŪB); Komanditinės ūkinės bendrijos (KŪB); Mažoji bendrija (MB); Akcinės bendrovės (AB); Uždarosios akcinės bendrovės (UAB); Žemės ūkio bendrovės (ŽŪB); Kooperatinės bendrovės (kooperatyvai); Europos ekonominių interesų grupės; Advokatų profesinės bendrijos; Europos bendrovės (SE); Europos kooperatinės bendrovės (SCE); Socialinė įmonė; Lengvatinė įmonė; Ūkinė bendrija (ŪB); Viešoji įstaiga (VšĮ).

Įmonė siuva kostiumus. Laiko norma (t) kostiumui pasiūti yra 8,4 val./vnt..rugsėjo mėn. įmonė dirbo 168 val. premijos koeficientas h=0.5. Siuvėjų valandinis atlyginimas a=4,50 lt/val.

Rowan sistema. Už kiekvieną virš plano pagamintą produkcijos vienetą mokama ne pastovaus, bet mažėjančio dydžio premija. Kuo daugiau viršija tuo mažiau mokama už kiekvieną gaminį

Taylor sistema dar vadinama vienetine progresyvine. Už kiekvieną virš normos pagamintą gaminį mokama daugiau negu nustatyta pradžioje. Paprastai mokama 15 – 25 proc. daugiau.

Norma yra 20 kostiumų per mėn., o valandinis atlygis bus didinamas 20 proc. ir sudarys 5,4 lt/val.. Tai už kiekvieną virš plano pasiūtą kostiumą bus mokama po 45,36 lt.

Paprastieji vekseliai (solo), kai vekselio davėjas (trasantas) įsipareigoja vekselio savininkui (trasui) suėjus terminui sumokėti vekselyje nurodytą pinigų sumą;

Įsakomieji (trata vekseliai), kai vekselio davėjas paveda kitam asmeniui sumokėti pinigus.

Vekselis išrašomas ant tam skirtų blankų. Įsigyjant vekselį, būtina sumokėti žyminio mokesčio sumą (0,25 proc.), vekselio sumos. Šis mokestis sumokamas įsigyjant vekselius bankuose.

tai trumpalaikis kreditas, kai su tiekėju pasirašoma tiekimo sutartis ir susitariama dėl atsiskaitymo už prekes laikotarpio (15, 30 ar 45 dienos). Nemokamos palūkanos. Tai leidžia įsigyti prekes ar žaliavas reikalingas užtikrinti įmonės veiklai, o atsiskaityti su tiekėjais vėliau.

Paprastąsias akcijas (liudija įmonės nuosavybės dalį ir suteikia jos savininkui turtinių ir neturtinių teisių);

  • Verslas Špera
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (1655 žodžiai)
  • Airida
  • Verslo egzamino paruoštukė
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo egzamino paruoštukė. (2014 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-egzamino-paruostuke.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:54
×