Verslo egzaminų klausimai-atsakymai


Verslo egzaminas. Verslo ekonomikos egzaminas. Verslininkystes egzaminas. Verslininkystės testas. Verslo ekonomikos testas. Verslo ekonomika egzaminas. 15.ką reikia žinoti verslininkui norint pasiskolinti. Verslo ekonomikos egzamino klausimai. Verslininkystės klausimai. Verslo vadybos egzamenu atsakimai.

Ekonomikos mokslo esmė. Kapitalas ir jo rūšys. Paklausos ir pasiūlos savokų esmė. Smulkaus verslo privalumai ir reikšmė šalies ekonomikai. Kas yra namų ūkis. Kokia jo reikšmė ekonomikai. Įmonė ir jos reikšmė ekonomikai. Verslas ir jo rūšys, jų privalumai ir trūkumai. Ką reikia žinoti verslininkui prieš pradedant verslą? Kodėl verslininkai (antrepreneriai) yra linkę užsiimti viena ar kita ekonomikos šaka ir kur slypi jų pranašumai ir sunkumai. Ar verta verslą pirkti (privalumai ir trūkumai). Kas yra inovacijos. Kokia jų reikšmė verslui. Kas yra verslininkas. Kas yra antrepreneris. Kokios pagrindinės jo savybės? Pagrindiniai verslą skatinantys ir žlugdantys veiksniai. Verslo vadyba (planavimas, organizavimas, kontrolė)? Personalo paieška, kaip rasti tinkamą darbuotoją. Verslo valdymo organai (taryba, valdyba, stebėtojų taryba, visuotinis akcininkų susirinkimas, administracija)? Įmonių valdymo struktūrų tipai, jų privalumai ir trūkumai. Verslo finansavimo šaltiniai ir kreditai, jų rūšys, privalumai ir trūkumai (nuosavos ir skolintinos lėšos, akcijos, vertybiniai popieriai, venture kapitalas, lizingas, parama iš es fondų)? Ką reikia žinoti verslininkui norint pasiskolinti? Mokesčių sistema lietuvoje ir mokesčiai verslui (pajamų mokestis, pelno mokestis, pvm ir kiti)? Marketingas ir jo esmė. Produkto reklama, jos esmė ir rūšys (telereklama)? Ryšių su visuomene instrumentai. Asmeninis pardavimas ir jo esmė. Įmonės tinklapis ir jo funkcijos? Verslo planas ir jo esmė. Kodėl reikia verslo plano. Pagrindinės verslo plano dalys. Asmeninis pardavimas. Mikroekonomikos ir makroekonomikos esmė.

Ekonomika – mokslas nagrinėjantis ūkio, regiono, šakos ir įmonės raidos dėsningumą efektyviaumikroekonomika – ekonomikos teorijos dalis, nagrinėjanti atskirų vartotojų, įmonių, nacionalinės ekonomikos sektorių /šakų veiklą bei tai, kaip jų veiklos sąveika daro įtaką kainoms, gamybai bei pajamoms.

Makroekonomika – ekonomikos teorijos dalis, nagrinėjanti nacionalinę ekonomiką kaip visumą, didžiausių ekonomikos problemų sprendimą, tokių kaip įmonės konkuruoja, valstybės politikapitalas – visa tai, kad naudojama arba bus naudojama gamybos procese. Pastatai,, įrenginiai, pinigai, akcijos, obligacpaklausa – tai yra prekės kiekio, kurį vartotojas nori ir gali nusipirkti, ir kainos, už kurią ši prekė perkama, ryšys(kiekio ir kainos išraiška). Tarp prekės kainos kitimo ir perkamų prekių kiekio yra pastovus ryšys, kuris formuluojamas kaip paklausos dėsnis.

Pasiūla – prekės kiekio, kurį gamintojas nori ir gali parduoti, ir kainos ryšys. Šis pastovus ryšys formuluojamas kaip pasiūlos dėsnis. Prekės pasiūla ir kiekis kinta tiesiog proporcingai kainų kitimo linkme.

Pagrindinės rinkų struktūrų charakteristikos, smulkaus ir vidutinio verslo subjektai yra vidutinės įmonės,mažos įmonės bei fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūdžio veikla, įskaitant namų ūkiai – tai asmenys ar šeimos, kurie kaip vartotojai iš įmonių perka prekes ir paslaugas, o kaip savininkai – parduoda įmonėms savo išteklius. Namų ūkiai teikia verslo įmonėms darbą bei kitus verslas - tai veikla, kuria užsidirbama pragyvenimui gaminant prekes ar teikiant paslaugas, reikalingas kitiems visuomės trūkumai: gamybos procesprivalumai: atvirkščiai neprivalumai: remiantis juridiniais įstatymais, finanpagrindinės verslo įmonių rūšys, jų privalumai ir trūkumai (ab arba uab; individuali įmonė; ūkinė bendrija (tikroji arba komanditinė); valstybės įmonė; savivaldybės įmonė; žemės ūkkapitalo savininkų skaičius neribojamas. Ribota civilinė atsakomybė. Steigėjai gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys. Įmonę valdo visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba, bendrovės vadovas.

Bendrovės steigėjui privlu būti akcininku. Bendrovės steigimo sutartis sudaromribota civilinė atsakomybė. Įmonę valdo visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba, bendrovės vadovas.

Turi būti ne daugiau kaip 250 akcininkų. Akcijos negali būti pkapitalo saininkų skaičius 1asmuo.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (3923 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eda
  • Verslo egzaminų klausimai-atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo egzaminų klausimai-atsakymai. (2011 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-egzaminu-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:07
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo