Verslo ekonomika 2


Verslo informacijos tipai. Kontroles ciklas imonese.

Informacijos vaidmuo versle. Verslo informacijos tipai. Pagrindinės verslo informacijos rūšys. Informacija pagal kilmę skirstoma į vidinę ir išorinę. Pagal informacijos gavimo būdus skiriama pirminė ir antrinė informacija. Pirminė informacija: privalumai ir trūkumai. Antrinės informacijos privalumai ir trūkumai. Pavaizduotas planavimo ir kontrolės ciklas rodo, kad kontrolė yra grįžtamasis ryšys tarp įmonės ilgalaikių ir trumpalaikių planų ir faktiškai pasiektų rezultatų.

Pavaizduotas planavimo ir kontrolės ciklas rodo, kad kontrolė yra grįžtamasis ryšys tarp įmonės ilgalaikių ir trumpalaikių planų ir faktiškai pasiektų rezultatų. Planavimas ir kontrolė bus efektyvūs tik tada, kai bus nustatyti ir pernelyg dažnai nesikeičiantys veiklos vykdymo standartai (dydžiai, indeksai, rodikliai). Finansų srityje tam dažniausiai naudojami įvairūs absoliutiniai ir santykiniai rodikliai.

Tenka pastebėti, kad bendros strategijos nėra. Kiekviena įmonė – unikali, todėl ir strategijos pasirinkimo procesas yra specifinis, nes priklauso nuo įmonės padėties rinkoje, jos vystymosi dinamikos, potencialo, konkurentų ir vartotojų elgsenos, gaminamų prekių ar teikiamų paslaugų charakteristikos ir kt. Tačiau, numatant įmonės startegiją, kaip pateikta aukščiau, egzistuoja kai kurie bendri principai. Pasirinkta strategija turi atlikti įmonės tikslus, aplinkos reikalavimus, įmonės potencialą ir galimybes, priimtiną įmonei rizikos laipsnį.

Mažinimo ir verslo pokyčių strategija naudojama tokiose situacijose, kai įmonei reikia perskirstyt savo pajėgumus po ilgalaikio augimo ar būtina padidinti efektyvumą, kai pastebimas nuosmukis arba kardinalūs pokyčiai ekonomikoje, kaip pavyzdžiui, struktūriniai pokyčiai ir pan. Įmonės praktikoje tuo pačiu metu galima realizuo verslas neįmanomas be informacijos, Be jos gavimo, apdorojimo ir panaudojimo, nes informacija yra valdymo sprendimų priėmimo ūkinėje veikloje pagrindas. Informacija – gana plati ir sudėtinga sąvoka (archi – sudėtinga, graikų kalbos priešdėlis archi reiškia požymio aukščiausią laipsnį). Informaciją versle reikia suprasti kaip duomenis, apdorojamus tam tikru būdu konkretiems asmenims, problemoms, tikslams, situacijoms.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1361 žodžiai)
  • Verslo ekonomika 2
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo ekonomika 2. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ekonomika-2.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:23
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo