Verslo ekonomika konspektas


Kapitalo apytakos stadijos. Verslo ekonomikos samprata. Verslo ekonomikos konspektas. Imoniu ekonomika konspektai. Verslo ekonomikos turinys. Vadybos ir ekonomikos konspektai. Verslo ekonomikos spera. . mokymo tikslai. mokymas darbo vietoj. personalo vadyba speros lt. Verslo ekonomikos uzdaviniai. Imoniu ekonomikos konspektas.

Žymiausias visuotinės kokybės vadybos pradininkas ir jo suformuluoti principai. Visuotinės kokybės vadybos samprata ir turinys („ratas su šešiais stipinais“). Svarbiausi kokybės parametrai. Visuotinės kokybės vadybos ir isoo . Standartų sąryšis. Lietuvos nacionalinio kokybės prizo konkurso vertinimo kriterijai. Tradicinės ir visuotinės kokybės vadybos palyginimas. Inovacijų termino pradininkas ir inovacijų samprata. Išvardinkite penkis vystimosi pokyčius susijusius su inovacijomis. Inovacijų diegimo modeliai. Bostono konsultacinės grupės matricos turinys. Kapitalo apytakos ir apyvartos turinys. Pristatykite kapitalo apytakos tris stadijas. Pagrindinio kapitalo samprata ir turinys. Apyvartinio kapitalo samprata ir turinys. Apyvartinių lėšų turinys. Pagrindinių fondų naudojimo efektyvumo rodikliai. Apyvartinių lėšų naudojimo efektyvumo rodikliai. Įmonės turto grupavimas pagal įvairius kriterijus. Ilgalaikio turto finansavimo šaltiniai. Trumpalaikio turto finansavimo šaltiniai. Lizingo samprata ir turinys. Frančizės samprata ir turinys. Uždavinys: amortizacijos skaičiavimo metodai.

Vienas žymiausių visuotinės kokybės vadybos kaip mokslo kūrimo pradininkų ir pagrindinių šio mokslo nuostatų diegimo iniciatorius buvo amerikietis prof. Edvardsas demingas. Naująjį požiūrį į kokybę – keturiolika visuotinės kokybės kontrolės punktų –. Nuolat tobulink produktą ir paslaugą. (demingas teigia, kad valdyme privalu išlaikyti nesvyruojantį pasišventimą kokybei ir trumpalaikį dėmesį jai paversti ilgalaikiu. Organizacijos tikslo šerdimi turi tapti ne pelnas, o kokybė).

. Įsisavink naują filosofiją. (vadovai privalo atsisakyti blogesnių medžiagų, prastų darbininkų, nekokybiškų gaminių bei aplaidžių paslaugų. Nepakanka sumažinti trūkumus, juos dera pašalinti).

. Nebebūk priklausomas nuo masinių patikrinimų. (jei jau įvyksta klaida, sumažėja efektyvumas ir efektingumas. Todėl masinius patikrinimus klaidoms surasti po to, kai jos jau įvyko, reikia pakeisti kokybės siekimu nuo pradžių. Nuolatinis tobulinimas sumažina kaštus, kurių atsiranda, kai klaidos daromos, o po to taisomos).

. Nevertink verslo vien pagal kainą etiketėje. (demingas ragina firmas užbaigti konkurencinius santykius su tiekėjais ir vietoj jų užmegzti ilgalaikius. Jis teigia, kad kaina nėra svarbi, kol nesusieta su perkamos kokybės matu. ).

. Nuolat gerink gamybos ir paslaugų sistemą. (jis įsitikinęs, kad patobulinti galima studijuojant ne trūkumus, bet patį procesą, o tobulinti procesą – vadovų atsakomybę).

. Įdiek šiuolaikinius mokymo darbo vietoje metodus. (mokymas turi aprėpti ne tik darbuotojų mokymą, kaip kokybės gerinimui panaudoti tokias priemones kaip statistinė kokybės kontrolė. Mokymas taip pat turi užtikrinti, kad darbininkai gautų pakankamai žinių ir įgūdžių tam darbui, už kurį jie atsako).

. Įvesk vadovavimą. (žemesniojo lygio vadovai tuo tikslu turėtų organizuoti instruktavimą bei mokymą. Savo ruožtu aukštesniojo lygio vadovai privalėtų padėti suformuluoti ir įgyvendinti strategiją, kuria grindžiama visuotinės kokybės vadybos kultūra).

. Atsikratyk baimės. (svarbu, kad baimė nesukliudytų darbuotojams klausti, pranešti apie problemas ar reikšti savo mintis. Kad darbo vietoje butų sėkmingai gerinama kokybė, darbuotojai turi jaustis saugūs).

. Sulaužyk barjerus, skiriančius funkcinių sričių personalus. (užtvaras tarp funkcinių padalinių kenkia našumui. Darbuotojai gali pagerinti našumą, mokydamiesi vieni iš kitų ir derindami pastangas, nepaisant funkcinių žinių).

. Atsisakyk šūkių, pamokymų ir uždavinių darbuotojams.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (4596 žodžiai)
  • Universitetas
  • Verslo ekonomika konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo ekonomika konspektas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ekonomika-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:08
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo