Verslo ekonomikos konspektas


Verslo ekonomika konspektas. Materialinio tiekimo organizavimas. Verslo ekonomikos konspektai. Materialiniu istekliu taupymo budai. Verslo įmonės kospektas 89 puslapis. Verslo organizavimas konspektas. Materialinių išteklių, atsargų paskirtis:. Ekonomikos ir verslo pagrindų konspektas. Pagrindines paslaugu verslo kryptys lietuvoje referatas. "verslo ekonomikos konspektas".

Verslas ir jo aplinka. Verslo samprata, tikslai ir funkcijos. Verslo rūšys. Pagrindinės verslo plėtros sąlygos. Verslo aplinka. Socialinė verslo atsakomybė. Informacinė visuomenė ir verslas. Ūkio struktūra ir ekonominės veiklos rūšys. Lietuvos ūkio ekonominė bei socialinė raida ir prioritetinės plėtros kryptys. Verslo įmonės ir jų veiklos ypatumai. Įmonės apibrėžimas. Įmonės tikslai ir ekonominė pusiausvyra. Įmonių klasifikavimo tikslai ir požymiai. Individuali įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Valstybės ir savivaldybės įmonė. Įmonės steigimas, restruktūrizavimas, likvidavimas. Kitos verslo kūrimo formos. Smulkusis ir vidutinis verslas. Įmonių sąjungos ir susivienijimai. Gamybos įmonės veikla. Gamybos procesas, jo elementai ir rūšys. Gamybos tipai. Gamybos ciklas. Įmonės gamybinė struktūra. Produkcijos nomenklatūros ir asortimento samprata ir formavimas. Produkcijos pardavimo ir gamybos apimčių suderinimas. Gamybos apimties pagrindimas gamybiniu pajėgumu. Gamybinio pajėgumo samprata. Gamybinio pajėgumo apskaičiavimas. Prekybos įmonės veikla. Paslaugų verslo organizavimo ypatumai. Verslo įmonės turtas. Turtas ir jo rūšys. Ilgalaikio turto klasifikavimas. Ilgalaikio materialiojo turto įkainojimas. Turto vertės pasikeitimo funkcija. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas (amortizacija). Turto naudojimo rodikliai. Trumpalaikis turtas, jo sudėtis. Atsargų įkainojimo samprata. Trumpalaikio turto apyvartumas, jo rodikliai. Įmonės kapitalas, jo sudėtis. Materialinių išteklių poreikio skaičiavimas. Materialinių išteklių sąvoka ir klasifikavimas. Medžiagų sunaudojimo normos. Medžiagų panaudojimo efektyvumo rodikliai ir taupymo būdai. Medžiagų poreikio skaičiavimas. Elektros energijos poreikio skaičiavimas. Tiekimo organizavimas ir tiekėjų parinkimas. Materialinių išteklių atsargų paskirtis. Atsargų rūšys. Grafinis atsargų kitimo vaizdavimas. Optimalus užsakymo dydis. Darbo ištekliai. Įmonės darbuotojų klasifikavimas. Darbuotojų poreikio apskaičiavimas. Darbo našumas (produktyvu

Verslo ekonomika – vienas iš profesinei kvalifikacijai įgyti dėstomų dalykų. Šio dalyko tikslas – ugdyti supratimą apie verslą, jo vaidmenį visuomenėje, gebėti apskaičiuoti įmonės veiklos ekonominius rodiklius, pagrįsti veiklos naudingumą.

Verslo ekonomikos modulio studijoms dar stokojama specialios literatūros. Šio studijų modulio konspektai parengti pagal ekonomikos katedroje suderintą programą. Jie aprobuoti ekonomikos katedroje (2007-09-26; protokolo nr. 1) ir skirti neakivaizdinių studijų studentams, tačiau jais gali naudotis ir dieninių studijų studentai.

Konspektuose apžvelgiamos verslo rūšys, tikslai, aplinka, Lietuvos ūkio sistema, ūkio plėtros galimybės ir tendencijos. Studentai supažindinami su verslo įmonių įvairove, jų veiklos ypatumais, steigimo tvarka, materialinių bei darbo išteklių formavimu ir jų poreikio nustatymu. Aptariama, kaip apskaičiuoti išlaidas ir pajamas, pelną ir pelningumą, nustatyti nenuostolingo pardavimo mastą.

Konspektuose medžiaga pateikta glaustai, naudojant įvairią literatūrą. Kartu pateikiama savarankiškoms studijoms rekomenduojamos literatūros sąrašas. Studentai gali savarankiškai išsamiau studijuoti kiekvieną programos temą. Pateiktus verslo ekonomikos klausimus studentai versle pasirodo įgimtas žmogaus noras pasireikšti, save įtvirtinti. Siekdamas sau naudos, verslo žmogus veikia ir visuomenės labui. Vakarų šalių verslo istorijoje yra daug pavyzdžių, kai pagrindinis motyvas organizuoti verslą buvo materialinis ir moralinis nepasitenkinimas savo padėtimi. Tai privertė dalį žmonių galvoti ir veikti, ieškoti naujų gamybos būdų ir sprendimų. Tačiau, tik xx a. Viduryje susiklostė šiuolaikinio verslininko novatoriaus samprata,  y.  išryškinamas novatoriškumas ir naujovės kaip svarbus verslininkystės požymis. Šiam požiūriui įgyvendinti reikia ne tik kūrybiškai mąstyti, bet ir suprasti jėgų, veikiančių susiklosčiusioje aplinkoje, išdėstymą.

šiuolaikinėje ekonomikos literatūroje verslo sąvoka apibrėžiama įvairiai. Bendriausiais bruožais verslą galima apibūdinti kaip veiklą, susietą su prekių bei paslaugų teikimu, siekiant gauti pelno.

Verslas – tai veikla, teikianti naudą verslininkui ir kitiems rinkos dalyviams, vykstant abipusiai naudingiems prekiniams mainams.

Verslo rūšių įvairovė leidžia visapusiškai tenkinti visuomenės narių poreikius. Vadinasi, verslas kuria naudą.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2010 m.
  • 103 puslapiai
  • Universitetas
  • Violeta
  • Verslo ekonomikos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo ekonomikos konspektas. (2010 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ekonomikos-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:27
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo