Verslo ekonomikos projektas Įmonės pelningumo įvertinimas


Įvadas. Praktinė-tiriamoji dalis. Planuojamų gaminti gaminių skaičius. Gamybinei programai įvykdyti reikalingas pagrindinių darbininkų skaičius. Pagrindinių medžiagų poreikis atskiriems gaminiams ir visai produkcijai. Pagrindinių medžiagų išlaidos visai produkcijai, atskiriems gaminiams ir produkcijos vienetui pagaminti. Gaminių vienetiniai įkainiai. Pagrindinių darbininkų darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui pagal gaminius ir iš viso. Atskirų gaminių, visos planuojamos pagaminti ptodukcijos ir vieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Administracijos ir pagalbinių darbininkų darbo užmokesčiai, bei socialinio draudimo įmokos. Bendras įmonės darbo užmokesčio planas. Ilglaikio turto nusidevėjimas. Netiesioginės gamybos išlaidos metams. Netiesioginės gamybos išlaidos gaminiams. Atskirų gaminių, visos produkcijos ir vieno gaminio gamybinė savikaina. Veiklos sąnaudos. Vieno gaminio ir atskirų gaminių veiklos sąnaudos. Atskirų gaminių, visos planuojamos gaminti produkcijos ir vieno gaminio komercinė savikaina. Gaminių kainos. Planuojamos pardavimų pajamos. Planuojamos parduoti produkcijos gamybinė savikaina (pardavimo savikaina). Įmonės pelnas. Įmonės bendrasis, grynasis pelningumas ir lūžio taškas. Išvados ir siūlymai. Literatūra.

Atlikę visus skaičiavimus išsiaiškinome, kad mūsų įmonėje „Nemunas“ dirba 26 pagrindiniai darbininkai, 2 pagalbiniai darbininkai, 3 cechų administracijos darbuotojai ir 3 įmonės administracijos darbuotojai. Per metus įmonė turi pagaminti 1314 vienetų A gaminių, 2237 vienetus B gaminių ir 1419 vienetų C gaminių. Taip pat pastebėjome, kad didžiausią dalį išlaidų sudaro tiesioginės produkcijos išlaidos, o jose didžiausią dalį užima pagrindinių darbininkų darbo užmokestis. Brangiausiai kainuoja pagaminti A gaminį,nes jo gamybinė sąvikaina yra pati didžiausia. Didžiausios pardavimų pajamos yra gaunamos pardavus B produkcijos gaminius. Įmonės bendrasis pelnas siekia 1190680 Lt per metus, o grynasis pelnas sudaro 910163 Lt pr metus. Tai yra gana neblogas rodiklis tokiai neidelei įmonei. „Nemuno” grynasis pelningumo rodiklis yra 30,51 %, tai yra patenkinamas rezultatas. O lūžio taškas yra ties 47861,12Lt, todėl galima teigti, kad įmonė dar galėtų dirbti pelningiau. Mūsų nuomone įmonei norint gauti dar didesnį pelną visų pirma reiktų įsigyti modernės įrangos, kuri leistu darbininkais dirbti žymiai našiau, atitinkamai didinant gamybą ir įmonės grynąjį pelningumą.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 62 KB
  • 2014 m.
  • 23 puslapiai (4392 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tadeush
  • Verslo ekonomikos projektas Įmonės pelningumo įvertinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo ekonomikos projektas Įmonės pelningumo įvertinimas. (2014 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ekonomikos-projektas-imones-pelningumo-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:28
×