Verslo ekonominiai principai


Įvadas. Pagrindiniai verslo principai. Pasirinkimo rinkoje laisvės ir konkurencijos principas. Prekinių mainų abipusės pirkėjui ir pardavėjui principas. Pavyzdys. Pelno siekio principas. Gamybinės komercinės veiklos paslapties principas. Ekonominės verslo rizikos principas. Visiškos ekonominės atsakomybės už verslo rezultatus principas. Tačiau. Neperžengimas ribos, už kurios prekiniai mainai nepriimtini principas. Prekės pirkėjo ir pardavėjo savikontrolės principas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekvienas verslininkas turi pasirinkti ekonominės veikslos sritį, numatyti, kokiais būdais ir priemonėmis norimą tikslą pasieks (iš kur gaus finansinių – materialinių išteklių, kaip, kada ir kam parduos savo prekes bei paslaugas). Tačiau, atsižvelgdamas į visus šiuos verslo organizavimui reikalingus komponentus, verslininkas vis dėl to negali elgtis visiškai laisvai. Jo pasirinkimą dažniausiai sąlygoja kapitalo resursai ir prekių bei paslaugų pasiūlos ir paklausos santykis rinkoje.

Laisvas pasirinkimas ir stiprėjanti konkurencija verčia verslininkus ieškoti geriausių sprendimų ir į pasirinktą verslą investuoti ne tik savo ir partnerių finansinius resursus, bet ir sumanumą, išmintį, įgytą patyrimą. Todėl rinka savaime vykdo verslininkų atranką, savotišką selekciją, verčia kelti profesinį ir intelektualųjį lygį.

Tiesioginiuose mainuose automobilis keičiamas į kompiuterį, galime teigti, kad automobilio pardavėjui automobilis turi mažesnę vertę negu už jį gaunamas kompiuteris, tuo tarpu kompiuterio pardavėjui kompiuteris turi mažesnę vertę, negu mainuose už jį gaunamas automobilis. Suprantama, kad šiuose mainuose laimi abu pardavėjai, jie dėl mainų geriau patenkina savo poreikius.

Praktikoje šiam ekonominiam principui daug įtakos daro valdžios institucijos, dirbtinai, administraciniais metodais iškreipdamos realius rinkos santykius ir dažnai sudarydamos palankesnes verslo sąlygas stambioms monopolinėms organizacijoms. Beje, dėl pelningų rinkų (alkohol., tabak.,naftos produk., ir pnš.) vyksta stipri kova, į kurią įsiskverbti smulkiam verslui praktiškai nėra galimybių.

Reikalauja, kad būtų laikomasi komercinės veiklos konfidencialumo.

  • MS PowerPoint 54 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Verslo ekonominiai principai
    10 - 8 balsai (-ų)
Verslo ekonominiai principai. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ekonominiai-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 19:09
×