Verslo etika (2)


Įvadas. Etikos problemos darbovietėje. Apgavystė. Piktnaudžiavimas. Seksualinis priekabiavimas. Interesų konfliktai. Diskriminacija. Išvados. Naudota literatūra.

viršininkas, bendradarbis ar klientas verčia turėti su juo lytinius santykius.

Estijos lyderiai yra autokratai, nes jiems trūksta žmonių vadybos bei apskritai vadybos įgūdžių.

Apie kai kurias iš jų pabandysiu parašyti plačiau. Rasinė diskriminacija gali būti keturių formų:

• Persekiojimas(Tada, kai su žmogumi yra elgiamasi nepagarbiai, kadangi jis yra pareiškęs ar kitam padėjęs pareikšti skundą dėl rasinės diskriminacijos. Pavyzdžiui, jei susiformavusios bendruomenės narys skundžiasi, kad yra atsisakoma Airijos turistą aptarnauti ar įleisti į parduotuvę.)

• Išpuoliai(Išpuoliu laikomas toks atvejis, kai asmens elgesys yra neteisėtas, kuris turi tikslą ar poreikį: a) pažeisti kito asmens orumą, b) sukurti bauginančią, priešišką, žeminančią, agresyvią aplinką kito asmens atžvilgiu. Neteisėtas, turintis rasinį pagrindą, elgesys, su tikslu pažeisti asmens orumą ar sukurti bauginančią, priešišką, žeminančią ar įžeidžiančią aplinką. Pavyzdžiui, rasiniais išpuoliais gali būti juokai, pašaipos, užgauliojimai, įžeidžiančios medžiagos platinimas (pavyzdžiui žinutės internete), izoliacija ar išskirimas asmens iš kitų, dėl jo aprangos ar kalbos, priešiškos ar bauginančios aplinkos sukūrimas. Skundas dėl rasinio išpuolio gali būti pareikštas užpuolėjui ir, dėl to, jis ir darbdavys, kurio įstaigoje įvyko išpuolis, gali būti priversti nukentėjusiam žmogui sumokėti piniginę kompensaciją. (6).

Atrinkdamas ir priimdamas darbuotojus, pavyzdžiui, kai darbdavys įsidarbinant primygtinai reikalauja, kad asmuo būtų Rusijos pilietis.

Darbo sąlygas, kurias darbdavys savo nuožiūra nustato; darbo užmokestį, darbo valandas, bandomąjį laikotarpį. Pavyzdžiui, darbdavys reikalauja, kad migrantai darbininkai dirbtų ilgesnį, nei paprastai, bandomąjį laikotarpį prieš priimant juos nuolatiniam darbui.

Trukdo gauti privilegijas, tokias, kaip paaukštinimas ar perkėlimas dirbti geresnėmis

Kai darbo sutartis eina į pabaigą, darbdavys nesistengia kokiu nors būdu padėti darbuotojui, pavyzdžiui, darbdavys nesistengia suteikti darbą buvusiam darbuotojui.

Įstatymas pripažįsta, kad tam tikromis aplinkybėmis (pavyzdžiui, įdarbinimo procese) asmens rasė yra esminis kriterijus. Rasiniai ir religiniai įsitikinimai gali trukdyti gerai atlikti būtinas pareigas specifinėse darbinės veiklos situacijose, tokiose kaip, darbas restorane. Darbdavys, atsižvelgdamas į tai, turėtų iš anksto supažindinti darbo ieškantį žmogų, su dirbančiojo pareigomis. Tai geriausiai galėtų padaryti žmogus, kuris jau dirba šiame darbe ir yra tos pačios rasinės grupės, kaip ir ieškantysis darbo. Pagal 2003 metų įstatymo pataisas, numatytos bendrosios išimtys nešališkame darbinės veiklos įstatyme. Šios išimtys palieka darbdaviui laisvę nuspręsti pačiam, pagal darbo prigimtį ar aplinkybes ir pateiktą darbo pobūdį, sudaryti konkrečiai apibrėžtus darbinės veiklos reikalavimus, su sąlyga, kad reikalavimai būtų objektyvūs ir suderinti. Tai gali apimti asmenines nuostatas ir individualius įžeidinėjimus būdingus tik specifinėje žmonių bendruomenėje.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (4223 žodžiai)
  • Dovile
  • Verslo etika (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslo etika (2). (2013 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etika-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:54
×