Verslo etika ir socialinė atsakomybė projektas


Įvadas. Verslo etikos visuma. Verslo etikos teorija. Socialiai atsakingas verslas. Įmonės aprašymas. Etikos kodeksas. „NIKE“ etikos kodeksas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas: mokslinėje literatūroje mažai kalbama apie verslo etiką, nes yra labai skirtingų nuomonių apie tai. Todėl ši tema nėra labai gerai išanalizuota iki galo. Todėl nagrinėjant šia temą teorijos lygmeniu norima išsiaiškinti etikos svarbą. Kiekvienas įmonės vadovas radęs išeitį iš sunkių padėčių ir greitai atradęs sprendimą sugeba išlaikyti savo verslą ir tai yra jo raktas į sėkmę. Todėl aktualu žinoti kas yra etika, ką gero ji gali padaryti ir kokią sėkmę gali atnešti ne tik vadovams, bet ir patiem darbuotojams.

Buvo panaudotas apklausos metodas norint ištirti verslo etikos situaciją. Per Čekijos Respublikos pramonės šakų profesinę sąjungą buvo išsiųstos apklausos anketos į 350 didžiausių pramonės įmonių. Buvo gauta 95 užpildytos apklausos anketos. Iš verslo etikos pozicijų buvo tirta problematiškiausi klausimai ir analizuojami 95 vyriausių to paties kompanijų skaičiaus vadybininkų atsakymai. Šioje apklausoje labiausiai domėtasi koks vadybininkų požiūris į savo kompanijos problemas, su kuriomis jiems tenka susidurti. Vienas iš pasirinkimų, kurį jie turėjo – tai įvesti etikos kodeksą, kuris, nors negali išspręsti problemų, tačiau gali inicijuoti „atsigavimą“. Apklausoje 17% vadybininkų atsakė, jog jie yra parengę etikos kodeksą ir beveik pusė 47% tų, kurie nėra jo parengę, bet svarstė apie tai.

Pirmas pabrėžtinas faktas yra tas, kad buvo pajaustas stiprus noras bendradarbiauti kuriant projektus, susietus su šiomis problemomis. Daugiau nei trys ketvirtadaliai respondentų 77% išreiškė šį norą ir tik 5% atsisakė bendradarbiauti. Tai tik parodo didelį vadybininkų požiūrį į verslo etikos pokytį. 78% vadybininkų pareiškė, jog jie į verslo etiką žvelgia kaip į kompanijos politikos dalį, tuo tarpu 62% pripažįsta, kad taisyklių pažeidinėjimas jų firmai yra padaręs rimtos žalos. 86% vadybininkų mano, kad dėl tokio taisyklių nesilaikymo sukeltų pasekmių jų firma yra atsidūrusi netgi dideliame pavojuje. Vadybininkai išreiškė ryškų nepasitenkinimą esama situacija – daugiau nei vienas trečdalis jų 34% pabrėžė, kad ši padėtis yra bloga, o 29% manė, jog ji net labai bloga.

Šie nepadailinti skaičiai patvirtina jų negebėjimą iš savo pozicijos susidoroti su situacija kompanijos lygmenyje. Tai taip pat patvirtina ir analizės rezultatai.

Prie šios analizės taip pat yra pridedamas priedas, kuris parodo didžiausių nepatenkinamos etikos padėties problemų įvertinimą.

Galime padaryti išvadas, kad kiekvieną imonę slegia problemos. Vieniems labai svarbu, kad jų įmonėje būtų taika, vyrautų sąžiningumas ir teisybė, tačiau kai kurie nori tiesiog didesnio pelno ir į etiškumą žiūri pro pirštus. Šis atliktas tyrimas parodė daug skirtingų nuomonių, tačiau mano nuomone savininkai neturėtų pelnytis tik sau.

Kaip dažnai savo profesinėje veikloje Jūs susiduriate su etinėmis problemomis, t.y. tokiomis situacijomis, kai kažką tenka vertinti gėrio ar blogio požiūriu?

Iš šio tyrimo matome, kad tiek Lietuvoje tiek Lenkijoje vertinimai gerokai skiriasi, tik niekada tokiose situacijose neatsidūrusiųjų skaičius sutampa (3%). Tuo tarpu labai dažnai arba dažnai tokiose situacijose pabuvojusių lenkų buvo gerokai daugiau – net 88% - negu lietuvių – tik 53%. Juo labiau kad tik lietuviškame klausimyno variante siūlytą atsakymą „retai“ pasirinko net 31% respondent. Skirtingas nereflektuojančiųjų skaičius (12% lietuvių ir 9% lenkų) taip pat patvirtina gerokai žemesnį mūsų tautiečių jautrumą etinėms problemoms.

  • Verslas Projektas
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5216 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Verslo etika ir socialinė atsakomybė projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo etika ir socialinė atsakomybė projektas. (2016 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etika-ir-socialine-atsakomybe-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:37
×