Verslo etika namų darbas Uab etikos kodeksas


Verslo etika namų darbas Uab etikos kodeksas.

Kodeksas – tai sistemingas tam tikrą visuomeninių santykių sritį reguliuojančių teisės normų rinkinys (Tarptautinių žodžių žodynas, 1999).

Etikos kodeksas, remiantis moralės principais, turi būti aiškiai suprantamas visiems tam tikros organizacijos nariams.

Darbo tikslas: apibūdinti UAB „2rateliai“ etikos kodeksą.

Įvadinis žodis. UAB „2rateliai“ gamina aukščiausios kokybės garantus atitinkančius dviračius, verčiasi dviračių prekyba Lietuvoje bei užsiima jų platinimu į kitas valstybes. UAB „2rateliai“ etikos kodeksas yra paremtas įstatymais ir poįstatyminiais aktais, todėl yra visiškai teisėtas ir atitinkantis įstatymų reglamentą.

Įmonės vidaus santykiai ir požiūris į darbą. UAB „2rateliai“ gerbia savo darbuotojų teises, elgiasi su jais sąžiningai ir pagarbiai. Tarpusavio santykiai tarp darbuotojų bei vadovų yra grindžiami pasitikėjimu, draugiškumu, sąžiningumu, neformaliu bendravimu, pagarba. Vienas iš svarbiausių vadovo santykių su darbuotoju elementų – supratingumas, pastabumas bei darbuotojo elgsenos numatymas, susidarius įvairioms darbo aplinkybėmis. Taip pat įmonės etikos kodeksas numato darbdavių įsipareigojimus įmonės darbuotojams.

Priimant labai svarbius sprendimus, bendrovėje turi būti surengtas visuotinis susirinkimas (posėdis), kuriame būtų nagrinėjamos iškilusio klausimo sprendimo galimybės. Kiti įmonės klausimai nagrinėjami vadovų ar jų paskirtų asmenų arba derybų būdu. Apie priimtus sprendimus pateikiama išsami informacija, neprieštaraujanti etikos normoms ir įstatymams.

Įmonės darbuotojai turėtų vadovautis nepriklausomybe, sąžiningumu, objektyvumu, konfidencialumu bei kompetencija, remtis sąžiningos konkurencijos įstatymu. Už įvairius bendrovės veiklos principų ar etikos kodeksų nuostatų pažeidimus, gali būti taikomos įstatymu numatytos sankcijos, įskaitant ir atleidimą iš darbo.

UAB „2rateliai“ vadovas negali susidoroti su konkurentais neleistinomis priemonėmis, privalo vykdyti įsipareigojimus įmonės partneriams, neturi diskriminuoti darbuotojų. Jie gali būti atleisti iš darbo tik už šiurkščius darbo reglamento pažeidimus, nepriimti į darbą dėl išsilavinimo ar kvalifikacijos stokos.

Įmonės veiklos reglamentavimas. Darbuotojas negali atskleisti konfidencialios informacijos savo šeimos nariams, giminaičiams, draugams, kitiems pašaliniems asmenims, nedirbantiems UAB „2rateliai“, išskyrus atvejus, kai turi tam leidimą. Taip pat negalima naudoti konfidencialios informacijos neteisėtiems tikslams, siekiant sau ar kitiems naudos. Darbuotojams, išeinantiems iš bendrovės turi būti primenama dėl jų atsakomybės ir toliau saugoti bei neviešinti konfidencialios informacijos, kurią sužinojo dirbdami įmonėje.

UAB „2rateliai“ yra parengusi išsamias esminės informacijos programas bei teikia duomenis apie savo veiklą suinteresuotoms šalims. Bendrovė laikosi egzistuojančios teisinės bazės, pagrindinių verslo konfidencialumo ir kaštų principų bei taisyklių dėl savalaikio informacijos paviešinimo. Informaciją apie prekes pateikia įvairiomis šiuolaikinėmis komunikacijos priemonėmis.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3559 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Verslo etika namų darbas Uab etikos kodeksas
    10 - 6 balsai (-ų)
Verslo etika namų darbas Uab etikos kodeksas. (2015 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etika-namu-darbas-uab-etikos-kodeksas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:06
×