Verslo etika situacijos analizė


Įvadas. Teorinė medžiaga. Kvietimai. Oficialūs priėmimai. Kviestinė vakarienė. Bendrieji priėmimų reikalavimai. Susodinimas prie stalo. Kortelės. Praktinė dalis. Situacijos analizė. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.

Situacija aprašymas: į kviestinę vakarienę buvo pakviesta 40 žmonių. Pagal protokolo reikalavimus buvo išsiųsti kvietimai. Juose buvo nurodyta: vienas kviečiantysis asmuo, ką kviečia, vieta, laikas bei aprangos kodas - smokingas. Tai pat kvietime buvo parašyta R.S.V.P. Į kviestinę vakarienę susirinko ne visi pakviestieji. Juos pasitiko du šventės šeimininkai (vyras ir žmona). Organizatoriai pastebėjo, kad viena pora yra apsirengę puošniai, tačiau neatitinka aprangos kodo. Kol susirinko visi svečiai ir buvo duotas gestas susėsti prie stalo, svečiai stoviniavo fojė, bei rūbinės patalpose.

Kad būtų išvengta nesutarimų, ant stalo buvo padėtos korteles su dalyvių vardais. Praėjus 30 minučių po susėdimo prie stalo, vienas iš šventės dalyvių asmeniškai pasiteiravo šventės šeimininkų ar būtu galima jį pasodinti kitoje vietoje. Pasak jo su šalia sėdinčiu asmeniu jis praeityje turėjo konfliktą, todėl jam nemalonu prie jo sėdėti.

Atėjus laikui valgyti pagrindinius patiekalus, ne visiems šventės dalyviams maistas buvo patiektas vienodu metu. Kol buvo aptarnautas viena stalo pusė, kitiems teko laukti.

Jei atsakymo laukiama raštu, nurodomas adresas. Jei tik įmanoma, į kvietimą galima atsakyti raštu. Prie kvietimo galima pridėti atsakymo kortelę ir voką su pašto ženklu - daugiau vilčių, kad pakviestasis nepamirš atsakyti.

Rengiant didelę labdaros vakarienę (daugiau kaip 50 stalų) kiekvieno stalo viduryje pastatomas aukštesnis stovelis su gerai matomu stalo numeriu. Mažesnio masto renginiui stalo korteles galite pasidaryti patys – užrašykite numerį ant baltos kortelės juodu rašalu arba tušu.

Oficialios vakarienės kortelės gali būti baltos, su aukso, sidabro ar kitos spalvos apvadu. Svečio pavardė rašoma juodomis tokio dydžio raidėmis, kad ją būtų galima perskaityti iš pakankamai didelio nuotolio. Dažnai priėmimus rengianti šeimininkė gali turėti kortelių su savo monograma ar šeimos herbu. Kitokiems pobūviams tinka kortelės su piešiniu viršutiniame kairiajame kampe, pavyzdžiui, Kalėdoms -su angeliuku.

Į kviestinę vakarienę susirinko ne visi pakviestieji. Juos pasitiko du šventės šeimininkai (vyras ir žmona). Organizatoriai pastebėjo, kad viena pora yra apsirengę puošniai, tačiau neatitinka aprangos kodo. Kol susirinko visi svečiai ir buvo duotas gestas susėsti prie stalo, svečiai stoviniavo fojė, bei rūbinės patalpose.

Kvietime buvo nurodytas tik vienas šventės šeimininkas, o pobūvyje svečius pasitiko du asmenys – vyras ir žmona.

Kvietime buvo parašyta R.S.V.P., tačiau nebuvo nurodytos kontaktinės informacijos į kurią būtų galima atsakyti. Nebuvo ir atsakymo kortelės.

Keli svečiai neatitiko aprangos kodo, tačiau buvo apsirengę puošniai.

Ankščiau atvykę svečiai turėjo stoviniuoti fojė ir rūbinės patalpoje.

Vienas šventės dalyvis buvo nepatenkintas savo vieta prie stalo.

Šventės dalyviams maistas buvo patiektas ne vienodu laiku.

Jeigu išsiuntus pakvietimą prisimenama, kad kažką pamiršo įrašyti, galima išsiųsti laišką. Šiuo atveju laiške turi būti paaiškinta kokiu tikslu jis rašomas. Reikia parašyti kontaktinę informaciją kuri buvo pamiršta paminėti kvietime, tai pat galima pridėti atsakymo kortelę.

Jeigu svečių apranga neatitinka aprangos kodo, tačiau nėra iššaukianti aplinkinių dėmesio, galima jiems nieko nesakyti. Tikėtina, kad skirtumą tarp savo ir kitų aprangos jie pastebės patys. Kad išvengti tokios situacijos, svečiai turėtu susipažinti su aprangos kodu, pasiteirauti draugų ar apie jį pasiskaityti knygose. Jeigu šventės organizatoriai nieko nesako svečiams dėl to kad jie atėjo ne pagal aprangos kodą, bet svečiai patys tai pastebi, tada jie turėtų tik šventės organizatorių atsiprašyti dėl klaidos.

  • Etika Analizė
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3140 žodžiai)
  • Aurelija
  • Verslo etika situacijos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo etika situacijos analizė. (2015 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etika-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:32
×