Verslo etika visuomenėje


Verslo etika tai. Verslo etikos referatai. Verslo etika ir kultūra. Verslo santykiu etiketas. Referatas apie verslo etika.

Įžanga. Vertybės organizacijos kultūroje. Santykiai organizacijoje. Bendravimas. Interesų konfliktas. Moralinė organizacijos atsakomybė. Literatūros šaltiniai. Pastaruoju metu jaučiamas vis didesnis susidomėjimas verslo etika. Tačiau dar labai dažnai verslo etika painiojama su verslo etiketu, gebėjimu organizuoti įmonės veiklos pristatymus, vesti derybas. Verslo etika – tai ne derybų organizavimo menas, ne įmonės pristatymas, ne etiketas. Tai – vadybos mokslo dalis.

Pastaruoju metu jaučiamas vis didesnis susidomėjimas verslo etika. Verslo etika – tai ne derybų organizavimo menas, ne įmonės priverslininko, nepaisančio etikos taisyklių – vadinantis ir socialiai nepatikimo verslininko ar specialisto paslaugomis naudojasi nedaugelis. Todėl individualus verslininkų elgesys negali būti nustatytas vien tik apeliuojant į jų asmeninę moralę: verslininkas privalo suprasti įsipareigojimus ir taipogi jų laikytis, kurie priklauso atskiriems objektyvuotiems socialiniams jų veiklos vaidmenims, vadinas verslo sėkmei tiek etiniu, tiek kultūriniu požiūriu didelę reikšmę turi nepriekaištingi darbiniai santykiai organizacijos viduje, su vartotojais, tiekėjais, visuomene, žiniasklaida, Su visais jos suinteresuotaisiais. Ypatingą reikšmę turi santykių etika, Moralinių – dorovinių nuostatų visuma, sukurianti tam tikrą moralinį – psichologinį bendravimo versle klimatą. Rinkos santykių etika atspindi socialinę verslininkų atsakomybę, jų visuomeninę misiją. Skirtingai nuo teisinių kodeksų, etika remiasi kultūra, visuomenės nuomone, tradicijomis, įpročiais.

Kaip žinome, yra bendrosios verslininkų taisyklės, kuriose reikalaujama atsakomybės visuomenei, sąžiningumo, įstatymų, duotojo žodžio laikymosi, puikios gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų kokybės, darbo ir prekių saugumo, sąžiningų santykių su darbuotojais, įsipareigojimų partneriams vykdymo, visų finansinių bei gamybinių įsipareigojimų laikymosi ir pan. Kaip matome, šios elgsenos taisyklės dažnai neatitinka dabartinių Lietuvos verslininkų elgsenos, kur dar daug neatsakingumo, apgaulės, egoizmo, įstatymų negerbimo. Tiesa, Lietuvoje laikytis etinių normų ir civilizuotų rinkos santykių apsunkina ekonominis nestabilumas, dažnas teisinių įstatymų keitimas, vyriausybės mokesčių politika, reketas ir kor interesų konfliktas – tai sutarimo tarp dviejų ar daugiau šalių (konkrečių asmenų, grupių) nebuvimas darbiniuose santykiuose.

įprasta manyti, kad konfliktas griauna dalykinius santykius, turi negatyvių pasekmių bendram darbui. Tačiau pastaruoju metu yra pripažįstama, kad konfliktinė situacija gali turėti ne tik negatyvią, bet ir pozityvią reikšmę, nes kai kada tai duoda konstruktyvių (kūrybinių)rezultatų. Šiuo atveju randamas kompromisinis sprendimas, paremtas inovacija ir skatinantis organizaciją efektyviau dirbti. Kai kada organizacijose mėginama net dirbtinai sukelti konfliktinę situaciją, nes tai padeda išsiaiškinti nuomones, suteikia papildomos informacijos, atsiranda daugiau galimų alternatyvų.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (1050 žodžiai)
  • Petras
  • Verslo etika visuomenėje
    9 - 1 balsai (-ų)
Verslo etika visuomenėje. (2010 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etika-visuomeneje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 10:36
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo