Verslo etika


Verslo etika ir marketingas. Marketingo atsakomybe konkurentams, vartotojams, visuomenei. Vadovo etika ir etiketas. Vadovo etika ir etiketas.. Etika marketinga. Verslo etikos svarba rinkos ekonomikoje. Verslo etikos svarba rinkos ekonomikoje isvados. Socialine atsakomybe prieš suinteresuotojus. Konkurencijos etiketas. Suinteresuotoju teorija.

Įvadas. Marketingo atsakomybė konkurentams, vartotojams, visuomenei. Marketingas ir etika. Vadovo etika ir etiketas. Johno rawlso teisingumo teorija. Išvados. Literatūra. Tarpusavio santykių valdymo procese kultūros taisyklių formavimas ypač būtinas šiandien, kai mes formuojame laisvos rinkos ekonomiką, kur didelę reikšmę turi ne fondai, paskyros ir įsakymai, o žmonių tarpusavio santykių, profesinės ir valdymo etikos normos. Etika ir etiketas yra skirtingi dalykai. Etiketas labiau liečia mūsų tarpusavio santykių taisykles, kuriomis reguliuojame mūsų tarpusavio veiksmus su aplinkiniais. Liudviko xiv laikais prabangaus priėmimo metu svečiams įteikdavo korteles, kuriose būdavo surašytos elgesio taisyklės. Jos buvo vadinamos etiketėmis. Iš čia ir kilo terminas “etiketas”. Šiandien – tai išsiauklėjimas, geros manieros, mandagus bendravimas. Etika – tai žmonių dorovinio elgesio, normų, jų pareigų visuomenės ir vienas kito atžvilgiu sistema. Rinkos mechanizmas veikia pagal savus ekonomikos dėsnius. Verslininkas, kaip rinkos subjektas, yra šio fenomeno dalis, kurį galima vertinti moralės požiūriu. Jo elgesys, moralės principai, normos, vertybės ir yra verslo etikos objektas.

Tarpusavio santykių valdymo procese kultūros taisyklių formavimas ypač būtinas šiandien, kai mes formuojame laisvos rinkos ekonomiką, kur didelę reikšmę turi ne fondai, paskyros ir įsakymai, o žmonių tarpusavio santykių, profesinės ir valdymo etikos normos.

Etika ir etiketas yra skirtingi dalykai. Jos buvo vadinamos etiketėmis. Iš čia ir kilo terminas etiketas .

Etika – tai žmonių dorovinio elgesio, normų, jų pareigų visuomenės ir vienas kito atžvilgiu sistema.

Rinkos mechanizmas veikia pagal savus ekonomikos dėsnius. Jo elgesys, moralės marketingo funkcija, yra būti atsakingam savo organizacijos savininkams. Ši funkcija yra labai plati, kadangi, jei savininkai pažeidžia įstatytmus ar kaip kitaip nusižengia, jos savininkai baudžiami pagal įsatymus, ar atsako už tai kitokiu būdu. Ypač yra svarbi sąveika su suinteresuotojų grupėmis, sprendžiant madėl socialinės atsakomybės kylančias etines prkaip matome lentelėje, čia įsiterpia dar viena institucija – vyriausybė. Tai socialinė institucija, kuri kontroliuoja marketingą ir tris pagrindines grupes, taip daroma įtaka jų sąveikai.

Marketingas pirmiausiai privalo tinkamai elgtis vartotojų ar konkurentų atžvilgiu. Ši atsakomybės sritis sudaro organizacijos mikrolygio atsakomybę. Marketingas privalo tinkamai elgtis ne tik su konkurentu ar vartotoju, bet apskritai, kaip socialinė institucija, turi būti atsakingas plačiu socialiniu arba makrolygiu.

Marketingo sistemos apima klausimus, liečiančius visą visuomenę ir vertinančius marketingo veiklą jos atžvilgiu. Tai reiškia, kad net jei žmogus nėra nei vartotojas nei konkurentas organizacijo satžvilgiu, ji vis tiek turi gerbti jo kaip asmens teises. Kad marketingas būtų socialiai produktyvus, jviena iš rinkos laisvos rinkos sistemų dalių yra konkurencija. Konkurencija sąlygoja rinkos efektyvumą ir teikia naudą vartotojui, tačiau rinka veikia pirkėjo labui tik tuo atveju, jei konkuruojama sąžiningai. Egzistuoja ir nelegalūs konkurencijos būdai kaip melavimas, apgaudinėjimas, bendrovės paslapčių vogimas, konkurento planų šnipinėjimas bei sabotažas, susitarimų laužymas, kyšininkavimas ir kt.

Yra ir žalingų konkurencijos būdų: monopolijų kūrimas (1 pav. ), slaptas gamintojų susitarimas. Grupės konkurentų slaptas susitarimas dėl tam tikro kainų lygio palaikymo – tai dažniausiai draudžiamas horizontalus kainų fiksavimas. Toks susitarimas iš viso yra nelegalus, kadangi jis kainų nustatymas yra svarbi marketingo sritis. Gamintojas , parduodamas savo prekę nori gauti pelną.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3044 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Verslo etika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo etika. (2010 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo