Verslo etikos apžvalga: klausimai ir atsakymai


Dalis. Verslo etikos apžvalga Kokius žmogaus veiksmus apima etika. Kuo svarbi nesvarbi etika žmogaus veiklai. Kuo verslo etika svarbi verslo atstovui. Kodėl buhalterės , buhalterio veiklai reikia profesinės etikos. Dalis. Etinės problemos samprata Pabandykite apibrėžti etinę problemą. Trumpai pastebėkite su kokiomis etinėmis problemomis susiduriama. Pasirinkite vieną su verslo etika susijusią verslo pasaulio problemą ir aptarkite ją pagal klausimus. Koks šios problemos mastas. Kokios šios problemos priežastys. Politiniai , administraciniai ir teisiniai veiksniai. Valstybės tarnautojų etikos trūkumai. Socialiniai kultūriniai veiksniai. Kokie šios problemos padariniai. Kurios nuostatos yra svarbiausios , kurios mažiau svarbios. Kokius dar paminėtumėte BA specialistės , specialisto veiksmus , kuriuos turėtų paliesti etika. Kokios numatytos sankcijos pažeidus kodekso reikalavimus aptarkite jas , įvertinkite jų veiksmingumą? Studijos yra profesinio kelio pradžia. Perskaitykite Utenos Kolegijos AEK ir pateikite savo nuomonę apie jį. Kokia buvo nagrinėjama problema. Kokie faktai atskleidžia pažeidimus. Kokie pasiaiškinimai ginantis. Koks tarnybos vertinimas ir nuosprendis.


Etika svarbi žmogaus veiklai tuo, kad ji nagrinėja profesinį elgesį ir padeda žmonėms susiorientuoti kaip reikia elgtis ir kokiomis moralės normomis vadovautis.

Pasirinkite vieną su verslo etika susijusią verslo pasaulio problemą ir aptarkite ją pagal klausimus:

Buhalterių etikos kodeksas nustato buhalterių profesionalų etikos reikalavimus ir paaiškina, kaip taikyti pagrindines nuostatas. Tik susipažinęs su taisyklėmis gali jomis vadovautis ir jas pritaikyti savo darbe.

Mano nuomone, visos nuostatos labai svarbios, nes buhalteris turi būti : sąžiningas, doras, objektyvus, profesionalus, konfidencialus, atidus ir dar daug kitų bruožų, kuriuos įvardina etikos kodeksas. Manau, daug kas priklauso nuo situacijos, kurioje jis atsiduria ir kaip į ją reaguoja.

kokius dar paminėtumėte BA specialistės, specialisto veiksmus, kuriuos turėtų paliesti etika?

Manau galėtų būti įtraukta darbai kurių buhalteris neprivalo daryti, nors vadovybė įsako, kurie ne buhalterio kompetencijos.

Mano nuomone sunkiausiai įgyvendinama darbe objektyvumas, nes jis daugiau priklauso nuo aplinkos, santykių ir aplinkybių nei nuo buhalterio veiklos. Vidutiniškų pastangų prireiks įgyjant profesinės kompetencijos, pasitikėjimo, nes tam reikia laiko, tai nepasiekiama per dieną. Mažiausiai pastangų ir lengviausiai yra įgyvendinamos: sąžiningumo, doros, atsidavimo darbui, savidrausmės nuostatos.

Etikos kodeksai kuriami ne tam, kad kažką nubausti, o tam, kad galėtume tinkamai, etiškai atlikti savo darbą, kad būtų etiškas bendravimas tarpusavyje ir etiška aplinka. Nesilaikydami etikos kodekso pirmiausia patys save nubausime, nes tapsime nepatraukliais ir ne nepageidaujamais. Buhalterio profesionalo kodeksas neturi įstatymo galios, jų vykdymas nesusijęs su juridine atsakomybę. Kiekviename darbe netinkamai atliktai darbai ankščiau ar vėliau yra pastebimi ir imamasi įvairiausių priemonių jų išvengti.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1336 žodžiai)
  • Kolegija
  • Danutė
  • Verslo etikos apžvalga: klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo etikos apžvalga: klausimai ir atsakymai. (2019 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etikos-apzvalga-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 10:19
×
112 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo