Verslo etikos samprata


Verslo etikos raida. Verslo veiklos problemos susijusios su etika. Su etika susijusias verslo veiklos problemas. Su etika susijusias verslo veiklos problemas. Su verslo etika susijusią verslo problemą. "verslo etikos problemos". Verslo veiklos problemos. Verslo ir etikos raida. Kur atsirado verslo etika. Verslo etikos raidos etapai.

Verslo etikos samprata. Verslo etikos raida. Kaip skirstoma verslo etika? Etinė problema versle. Etinių problemų versle klasifikavimas. Verslo etikos problemos. Mikroetikos problemos versle. Verslo makroetikos problemos. Verslo etikos būklė Lietuvoje. Etikos taisyklės verslo specialistams. Literatūra.

Kaip teigia dauguma įvairios litereatūros autorių, verslo etika apibūdinama kaip viena iš jauniausių ir sparčiausiai besiplėtojančių mokslo sričių, kuri kelia gana opius klausimus, susijusius su specifine verslo praktika ir veikla bei jo priimtinumu visuomenei. Pavyzdžiui, ar verslas privalo laikytis tam tikrų moralinių reikalavimų, kurių laikosi visuomenė, ar tam tikros grupės, jeigu jis savo veikla daro poveikį jų interesams? Ar gali didelė komercinė organizacija savo elgesį grįsti teisingumo principais? Ar etiška yra testuoti darbuotojus narkotikų vartojimo atžvilgiu? Ar darbuotojas privalo pranešti firmos vadovybei apie kolegų nesąžiningus ar neprofesionalius poelgius, jeigu už tai jiems gresia atleidimas iš darbo? Ar verslo organizacijos turi moralinius įsipareigojimus tautinių mažumų ir aplinkos išsaugojimo atžvilgiu, koks tų įsipareigojimų turinys?.

Tai tik menka dalelė klausimų, į kuriuos verslo etika stengiasi rasti atsakymus. Kadangi pati verslo etikos, kaip srities, prigimtis yra kontraversiška, tai nėra vieno universalaus jos nagrinėjamų klausimų sprendimo. Norint rasti atsakymą, reikia ne tik žinių, verslo funkcionavimo ypatumų supratimo, bet ir kūrybiškumo, gebėjimo analizuoti. Greičiau verslo etika stengiasi savaip susieti moralės koncepciją, atsakomybės suvokimą ir sprendimų priėmimą pačioje organizacijoje. Kitais žodžiais tariant, supažindinti su esamais požiūriais ir analizuoti savo bei kitų elgesį priimant sprendimus įvairiuose verslo situacijose, remiantis esamomis ir išpažįstamomis vertybėmis. Todėl daugelis autorių nesąmoningai sutampant jų požiūriams, teigia ,kad pagrindinė verslo etikos nuostata yra etiškai veikti visuomenėje, ieškant tarpusavio naudos, bendradarbiaujant, plėtkaip jau buvo minėta, verslo etika yra palyginti nauja disciplina. Todėl siekiant geriau suprasti jos atsiradimo priežasti vertėtų apžwelgti šios krypties evoliuciją. Kadangi po ii-jo pasaulinio karo verslas sparčiausiai vystėsi jav, tai logiška, kad verslo etika atsirado ir lėmė sparčiausiai formuotis būtent ten. R. De george, amerikiečiu etikos profesorius išskiria šiuos etikos raidos etapus.

Iki 1960 metu. Visi etiniai klausimai buvo diskutuojami teologu. Pagrindinis diskusiju objektas buvo teisingas užmokestis, dabartiniai santykiai bei kapitalizmo morale. Katalikų bažnyčia nagrinėjo socialinius etikos klausimus ( darbuotoju teises, pragyvenimo lygi, bendrasias humanistines vertybes, pagalba vargstantiems). Protestantu baznycios atstovai nagrinėjo etikos problemas kylančias verslas.

Nuo 1960 iki.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3498 žodžiai)
  • Janė
  • Verslo etikos samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo etikos samprata. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etikos-samprata.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo