Verslo etikos žinių reikšmė verslo vadybininko veiklai


Naudojamos sąvokos. Verslo etikos apžvalga. Kokius žmogaus veiksmus apima etika? Kuo svarbi/nesvarbi etika žmogaus veiklai? Palyginkite verslo etiką ir profesinę etiką. Kodėl buvo sukurta Jūsų profesija, ką dirba šios srities specialistas? Kodėl verslininko veiklai reikia verslo etikos? Etinės problemos samprata. Pabandykite apibrėžti etinę problemą. Su kokiomis etinėmis problemomis susiduria visuomenė. Su verslo etika susijusios verslo pasaulio problemos aptarimas. Vadybininko veiklos etiniai aspektai. Verslo etikos kodekso analizė. Pakomentuokite teiginį „ Vadybininkas yra aukščiau darbuotojo konsultanto“. Utenos Kolegijos AEK. Kodėl pasirinkote šią specialybę? Etinės problemos sprendimas. Su kokiomis problemomis susiduriama verslo veikloje. Kaip reikėtų jas spręsti? A Kokia buvo nagrinėjama problema. B Kokie faktai atskleidžia pažeidimus. C Kokie pasiaiškinimai ginantis. D Koks tarnybos vertinimas ir nuosprendis. Kas Jūsų nuomone šiame pasaulyje yra gražaus, gero? Priedai.


1.4. Kodėl buvo sukurta Jūsų profesija, ką dirba šios srities specialistas?

Manau, kad sukurta vadybininko profesija buvo tam, kad žiemos metu parduoti eskimui sniego.

Jei kalbėti visai trumpai - visais laikais ir visur visuomenė susiduria su visomis įmanomomis problemomis, kurios tik egzistuoja.

• Galimybių nebuvimas siekiant išsakyti savo pasipiktinimą ar nesutikimą nuolatiniu neetišku poelgiu organizacijoje.

• Nepakankamas dėmesys šeimai ir asmeniniam gyvenimui dėl pernelyg didelio darbo krūvio.

Kyšių davimo priežastys: siekis pagreitinti procesą ,gauti kokybiškesnes paslaugas ,išspręsti legaliais būdais neišsprendžiamas problemas, per daug sudėtingos biurokratinės procedūros ,noras gauti paslaugas, kurios nepriklauso ,nepasitikėjimas savo jėgomis , gauti paslaugas ir lengvatas, kurios jiems nepriklauso ir norint greičiau susitvarkyti reikalus.

Apibendrinant: pagrindinės korupcijos priežastys yra netinkamas, neskaidrus teisinis reglamentavimas, procedūrų neaiškumas ir sudėtingumas, nekokybiškai suteikiamos paslaugos, informacijos ir viešumo stoka.

Kaip jau minėjau, vadybininkas visą laiką susiduria su etika, nes vadybininko darbas – tai bendravimas, nesvarbu kokioje srityje jis dirba. Ar tai bus pardavimo vadybininkas, ar užims vadovo pareigas. Bet kokiu atveju tai yra bendravimas su pirkėjais, tiekėjais, pavaldiniais, kolegomis, vadovais ir t.t.

Panagrinėjus SEB banko buvusių ir dabartinių darbuotojų atsiliepimus apie darbą, klimatą darbe, karjeros galimybes – supratau, jog daugiausiai vadybininkų vienoje vietoje gali pamatyti būtent banke, nors dauguma jų vadinami konsultantais, ir atlyginimas mažesnis nei vadybininko, bet žinios turi būti ne prastesnės. Praktiškai darbas keičiasi tuo, kad konsultantas sprendžia daugumos klientų kasdienines problemas, o vadybininkas dirba su pavieniais klientais, kuriu pageidavimai yra labiau individualus.

Dirbant tokį darbą, etika tave apsupa visą darbo dieną. Žmonės ateina labai įvairus, visi skuba, dauguma ateina su priekaištais, jog kažkas nesigauna, ir visi užtikrinti, kad nesėkmės priežastis – tai banko sistemos klaidos. O banko darbuotojas turi parodyti jog kiekvienas žmogus – tai būtent tas, kurio jis laukė visą gyvenimą, ir išspręsti jo problemą – tai darbuotojo gyvenimo tikslas. Taip, be etikos čia neapsiesim...

SEB banke etikos kodeksas apima 17 puslapių. Daugumoje jų kalbama apie tai, kad klientas visada teisus, bet negalima pamiršti apie įstatymus, ir banko gerovę.

Vienas iš privalumų šio kodekso yra tas, kad jame aprašoma labai daug situacijų, ir pavyzdžių, kaip šiose situacijose reikia etiškai pasielgti. Bet yra pabrėžiama, jog visose situacijose kiek vienas darbuotojas pirmiausiai turi paklausti savęs:

• Ar mano elgesys atitinka SEB tikslą, viziją ir vertybes?

• Ar mano elgesys kliento, kolegos ir mano vadovo nuomone, yra tinkamas?

Perskaičius šį etikos kodeksą pastebėjau, kad svarbiausios nuostatos yra viskas, kas siejasi su banko įvaizdžiu ir klientu.

O tokie punktai kaip: Mokesčiai, Kaip mes nagrinėjame skundus, Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija, Piktnaudžiavimas rinka, Asmens duomenų apsauga – atsakomybė ir kt. kalba apie rūpinimąsi banko įvaizdžiu, nes nuo to priklauso ir žmonių pasitikėjimas banku.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (5868 žodžiai)
  • Kolegija
  • Svetlana
  • Verslo etikos žinių reikšmė verslo vadybininko veiklai
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslo etikos žinių reikšmė verslo vadybininko veiklai . (2019 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-etikos-ziniu-reiksme-verslo-vadybininko-veiklai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 02:04
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo